28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Edebiyat Fakültesinde çocuk ahlakı ve ebeveyn tutumu konuşuldu

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Çocuklarda Ahlaki Muhakeme, Ahlaki Davranış ve Ebeveyn Tutumları” başlıklı seminer Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Taciser Tüfekçi Sivas Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gamze Er Vargün’ün konuşmacı olduğu seminere Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Güllüpınar, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı. 


Dr. Öğr Üyesi Vargün: “Ebeveynlerin davranışları, çocukların sosyo duygusal gelişimini etkiliyor”

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gamze Er Vargün ilkokul ve ortaokul seviyesindeki çocukların psikolojik durumunun ebeveyn tutumları ile şekillendiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Bugün erken ve orta çocukluk dönemlerindeki çocukların ahlaki muhakeme becerileri, ahlaki davranışları ve ebeveyn davranışları üzerine konuşacağız. Ebeveyn tutumu çocuğun üzerinde etki yaratıp, psikolojik durumunu şekillendiriyor. Yaptığımız çalışmalarda çocukların bu etki bağlamında nasıl etkilendiklerini inceledik. 206 çocuk ile birebir görüşerek veriler topladık. Bu veriler sonucunda anne ile babanın, çocuklarını ciddiye almadığı durumlarda, çocukların ahlaki davranışlarına olumsuz etkiler bıraktığını gördük. Aslında bu veriler olumlu ebeveynliği geliştirmek için yürütülecek müdahale programları için önemli bir rol oynuyor.” 

“Çocuklarda Ahlaki Muhakeme, Ahlaki Davranış ve Ebeveyn Tutumları” başlıklı seminer soru cevap kısmı ile sona erdi.

 

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar