14 Haziran 2024 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Albayrak:Nepotizm’in başlangıcı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi

Albayrak:Nepotizm’in başlangıcı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
  • 16 Mayıs 2024 Perşembe
  • 14330 kez okundu

Ak Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak;”Türkiye gündemini bir süredir *CHP’li belediyelerdeki liyakatsiz, eş dost akraba kayırmacılığı meşgul etmektedir. Eskişehir halkı için pek de yeni olmayan bu durum, artık ülke genelinde de kamuoyunun yakından takip ettiği bir gerçektir.* dedi.

Gürhan Albayrak; bu konuda CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in yaptığı uyarılar da dikkat çekicidir. Ancak, bu uyarıların samimiyeti, *CHP Yerel Yönetimler Danışmanı olarak Sayın Yılmaz Büyükerşen’in atanmasıyla sorgulanmaya başlanmıştır.* dedi.

AK Parti İl Başkanı Albayrak; Nitekim 25 yıl boyunca Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükerşen, nepotizm konusunda hiç de iyi bir sınav vermemiştir. *Kardeşi, damadı, yeğenleri, kayınbiraderi yıllardır olduğu gibi halen daha Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde önemli mevkilerde istihdam edilmektedir.*

Tüm bunlara ek olarak, Sayın Büyükerşen’in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Danışmanlık kadrosuna alınması bu konudaki endişeleri daha da artırmaktadır. Bir yandan CHP’de yerel yönetimlerin sorumluluğunu üstlenirken, diğer yandan Eskişehir’den maaş almaya devam etmesi kabul edilemez bir durumdur. Bu da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ndeki nepotizmin ne kadar pervasızca yayıldığının açık bir göstergesidir.

Dolayısıyla, Eskişehir’deki bu olumsuz imajın sorumlusu olan Büyükerşen’in, şimdi tüm Türkiye’deki CHP’li yerel yönetimlerden sorumlu olması, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in açıklamalarını samimi bulmamızı mümkün kılmamaktadır.

Gürhan Albayrak; bu bağlamda, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ayşe Ünlüce’ye de çağrıda bulunuyoruz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde, öncelikle kendi akrabalarından başlayarak, kamuoyunda da artık herkesçe bilinen, belli başlı ailelerden oluşan belediye kadrolarını liyakate önem vererek yenilemesi ve Eskişehir’in bu olumsuz imajını bir an önce düzeltmesi gerekmektedir.

Bu çağrımıza kulak verilmesi, belediyenin daha adil, şeffaf ve etkin bir şekilde yönetilmesine katkıda bulunacağına ve Eskişehir’in imajını güçlendirerek, Eskişehirlilerin bu konudaki güvenini yeniden tesis edeceğine inanıyoruz.”Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar