14 Haziran 2024 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’nin liyakat sözleri reklamlarda kaldı! Eskişehirli ismin kayınbiraderi de müdür oldu

CHP’nin liyakat sözleri reklamlarda kaldı! Eskişehirli ismin kayınbiraderi de müdür oldu
 • 8 Mayıs 2024 Çarşamba
 • 16047 kez okundu

Yerel seçimlerde Ak Partiden Üsküdar Belediyesini kazanan Eskişehirli olması nedeniyle Eskişehir'de de başkan olması haberleri sevinçle karşılanan Sinem Dededaş"ın ismi de CHP"deki akraba atamaları ile gündeme geldi. 

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un da adının kızı Tutku Kurt Bayyurt, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanması gündeme gelmişti. Bu kez de Eskişehirli isim Sinem Dedadaş kayınbiraderi Basri Onur Dededaş'ın Ataşehir belediyesinde Afet İşleri müdürü olarak atanması gündeme geldi. 

CHP'li Belediyelerde eş, dost ve akraba kayırmacılığı son sürat devam ediyor. Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş'ın kayınbiraderi Basri Onur Dedetaş, Ataşehir Belediyesi Afet İşleri Müdürü olarak atandığı ortaya çıktı

CHP'Lİ BELEDİYELERDE EŞ DOSTA BALLI KIYAK SÜRÜYOR

31 Martta yapılan yerel seçimlerin ardından birçok birim sorumlularının görev yerini değiştiren, liyakat ve akraba kayırmaları olmayacağını dilinden düşürmeyen CHP'li Belediye Başkanı Burcu Köksal, CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karanfil'in kızı Nurgüven Kurt'u Belediye'nin Gençlik ve Eğitim Birim Sorumlusu yaptı.

Kurt'un birim sorumlusu olarak göreve başlamasının ardından Afyonkarahisar Belediyesi'nin resmi internet sitesinden duyurusu yapıldı. Belediye sitesinde paylaşılan bu görev vatandaşlar arasında tepkiye neden oldu. Köksal, 31 Martta yapılan yerel seçimlerin öncesinde Nurgüven Kurt'un nikah şahitliğini yapmıştı.

120 BİN TL SÖZLEŞME İMZALANDI

CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz'ün eşi, Avukat Ahmet Çetinöz belediyenin en büyük şirketlerinden biri olan YÜNTAŞ'a hukuk danışmanı oldu. Çetinöz, hukuk danışmanlığı adı altında her ay şirketten 120 bin TL para alacak.

Büşra Dişçioğlu konuyla ilgili, kendisinin YÜNTAŞ A.Ş'nin vekili olmadığını söyleyerek, "Şirketin 3 vekili var. Bu 3 kişiden biri eşimdir. Bu danışmanlık için her şey dahil toplam 120 bin TL üzerinden sözleşme imzaladıklarını öğrendim" dedi.

BUNLAR BAŞLANGIÇ VE ACEMİLİK SÜRECİ

CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz'ün eşi, Avukat Ahmet Çetinöz belediyenin en büyük şirketlerinden biri olan YÜNTAŞ'a hukuk danışmanı olmasına CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski avukatı Mustafa Kemal Çiçek, tepki gösterdi.

Çiçek, "Çok erken başladılar. Etrafı zenginleştirmeye devam! Sıra, "Vatan Millet Sakarya "sömürüsü ile aldığınız belediyeleri, aile şirketi haline çevirmeye geldi.

Daha bunlar iyi günler. Alınan belediyelere; bazı vekillerin, PM üyelerinin hukuk ofisleri ve şirketleri tarafından kesilen fahiş rakamlarda medya, danışmanlık avukatlık ücretlerini hep beraber göreceğiz. Bunlar başlangıç ve acemilik süreci" dedi.

CHP’de eşler, çocuklar, kardeşler, yeğenler, bacanaklar, gelinler birer birer belediye kadrolarına dolduruluyor.

İstanbul’dan Bursa’ya, Balıkesir’den Muğla’ya, İzmir’den Kırşehir’e, Denizli’den Eskişehir’e birçok şehirde CHP’li belediye başkanları “sülale” atamalarıyla gündeme geliyor.

İşte yerel ve ulusal basına yansıyan o atamalar:

 • Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karanfil’in kızı Nurgüven Kurt’u “Gençlik ve Eğitim Birim Sorumlusu” olarak belediyeye aldı. Ayrıca CHP Merkez İlçe Başkanı Büşra Çetinöz’ün avukat eşi Ahmet Çetinöz’ü, belediye iştiraki YÜNTAŞ’a hukuk danışmanı yaptı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa’nın yeğeni Nermin Özgül’ü belediye kadrosuna aldı.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbeyeşinin kız kardeşi Sezen Uğurlu’yu, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na getirdi. CHP Meclis Üyesi Yalçın Işıkyıldız’ın eşi Pınar Işıkyıldız’ı, Dış İlişkiler Daire Başkanlığı görevine atadı. CHP’li Milletvekili Kayıhan Pala’nın eşi Şafak Pala’yı, Kültür ve Sosyal İller Daire Başkanlığı’na aldı. CHP’li Bozbey, yeğeni Furkan Bozbey’i, belediyenin imar ve inşaat işlerinden sorumlu BURKENT’in başına oturttu.

  Tepkilerin ardından açıklama yapan Bozbey, “Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu. Soyisminin Bozbey olması, bu gençlerin orada değerlendirilmesinin önüne geçmemeli” diye pişkince savunma yaptı.

   

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’nın ağabeyi Gökhan Sarı’yı yönetici pozisyonunda belediyede istihdam etti. Bununla yetinmedi. CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı’nın gelini G.K.’yi Basın ve Halkla İlişkiler birimine yerleştirdi.

 • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Meclis Grup Başkanvekili Osman Bartal’ın eşi Hülya Bartal’ı Genel Sekreter Yardımcılığı’na atadı.

 • Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlukayınbiraderi Hamza Çam ve bacanağı Mustafa Orman’ı belediye başkan yardımcısı olarak atadı.

 • Muğla Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal, emlak şirketindeki ortağı Merve Fidem Barut’u, Menteşe Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirdi.

 • İstanbul Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş’ın kayınbiraderi Basri Onur Dedetaş31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde CHP’li Ataşehir Belediyesi’ne Afet İşleri Müdürü olarak atandı.

 • İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu,  CHP Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun’un eşi Filiz Coşkun’u Kültür ve Sosyal İşler Müdürü yaptı.

 • İzmir Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, CHP Buca İlçe Başkanı Özgür Kaya’nın eşi Damla Çelik Kaya, Sosyal Yardım İşleri Müdürü olarak atadı.

 • Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un kızı Tutku Kurt Bayyurt, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı.

 • Balıkesir CHP Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, CHP İlçe Başkanı Yücel Erişen’in yeğeni M. Erişen’i Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde işe aldı. Başkan Akbıyık’ın baldızının kızının Özel Kalem Müdürü yapıldığı iddia edildi.

 • CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşıgelini G. Köybaşı’yı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Basın Daire Başkanlığı’nda işe soktu…

♦  İstanbul Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan ise, Muharrem İnce’ye kaset kumpası davasında yargılanan zanlılardan Ozan Özgür Doğru’yu Başkan Yardımcılığı görevine getirdi.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar