16 Nisan 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hatipoğlu minibüs esnafının taleplerini dinledi

Hatipoğlu minibüs esnafının taleplerini dinledi
  • 22 Şubat 2024 Perşembe
  • 4010 kez okundu

Hatipoğlu:”Esnaf hakkında bir karar verirken, esnafın derdini dinleyerek hareket edeceğiz”

Hatipoğlu:”Eskişehir’i yaşanabilir bir kent yapmak için, vatandaşı rahatlatmak için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyorum”

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehir Minibüsçüler Esnaf Odası’nı ziyaret ederek, esnafın yerel yönetimlere olan istek ve beklentilerini dinledi.

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede kentin dört yanında çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Hatipoğlu, son olarak Eskişehir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Coşkun Güvenç ve üyeleri ziyaret etti. Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonu’nda, minibüs şoför esnafına seslenen Hatipoğlu, “Minibüsçü esnafımız ile yaptığımız sohbetlerde esnafın öncesinde bazı hat taleplerini olduğunu duyuyorum. Şoför esnafımız 2 yıldır belediyeye başvurup, bir sonuç alamadıklarını ifade ediyor. Biliyorsunu, Eskişehir’de 25 yıldır yerel yönetimler bir karar alacağı zaman kendilerini düşünüp, ‘ben yaptım, oldu’ mantığıyla, akla hayale sığmayan kararlae alıyorlar. Bu karar alıcı görevindekiler maalesef esnafın halinden anlamıyor. Hayatında minibüse binmemiş, mazotun yakıtın hesabını yapmamış insanlar kafalarına göre karar alıp uygulamaya sokuyorlar. Bu karar alanlar gerçekten aracın kaç kilometrede olduğunu, bir lastiğin kaç para olduğunu, bu kötü yollarda aracın alt takımlarının kaç kere değiştiğini, arabanın kaç kere bozulduğunu ve şoföre ne kadar maaş ödediğini bilmez. Bilmez ama kafalarına göre hareket ederler. Biz esnafın halinden anlarız. Bu sebeple, göreve geldiğimizde öncelikle esnaf arkadaşlarımızla bir araya gelip, ne istediklerini dinleyeceğiz. Esnaf hakkında bir karar verirken, esnafın derdini dinleyerek hareket edeceğiz. Trafiği düzenleyerek, şoför esnafının yaşadığı problemleri en aza indireceğiz. Trafik düzenlemesiyle araçların bekleme süreleri yüzde 50  azalacak ve hem zamandan hem yakıttan tasarruf sağlanacak. Biz esnafı da vatandaşı da düşünen, şehre hizmet yapmaya gönül vermiş insanlarız. Eskişehir’i yaşanabilir bir kent yapmak için, vatandaşı rahatlatmak için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyorum” şeklinde konuştu.

 

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar