16 Nisan 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hatipoğlu Küçük Sanayi esnafını ziyaret etti

Hatipoğlu Küçük Sanayi esnafını ziyaret etti
  • 22 Şubat 2024 Perşembe
  • 3221 kez okundu

Hatipoğlu’ndan Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası’na ziyaret

Hatipoğlu:”Koskoca şehrin, otomotiv sektöründeki kalbinde altyapı yok. Esnaf, dükkanında tuvalaete bile gidemiyor”

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası’nı ziyaret ederek, küçük sanayi esnafının ihtiyaç ve beklentilerini dinledi.

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, yaklaşan yerel seçim çalışmaları öncesinde Eskişehir’de faaliyet gösteren esnaf odalarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede karşılıklı fikir alışverişi yaparak, esnafın ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Hatipoğlu, Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası’nı ziyaret ederek,Oda Başkanı Adnan Karamanlı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Özellikle Yenidoğan Mahallesi bölgesindeki küçük sanayi esnafı hakkında bilgiler alan Hatipoğlu, esnafın yerel yönetimlerden beklentilerini dinledi.

Nebi Hatipoğlu, buradaki ziyaretinin ardından Küçük Sanayi Bölgesi esnafını da ziyaret etti. Esnafla tek tek tanışarak, yaşadıkları sorunları dinleyen Hatipoğlu, altyapı olmamasından şikayet eden esnafa, “Koskoca şehrin, otomotiv sektöründeki kalbinde altyapı yok. Esnaf, dükkanında tuvalete bile gidemiyor. Çok değil, 1-2 dükkanda varsa da vidanjörle hala çekiliyor. Kanalizasyonu olmayan bir sanayi olur mu? Buraya hiç mi bakılmaz? Esnafımız çevre illeringücü bakımından Eskişehir’i geçtiğinden şikayet ediyor. Yani bir kentin esnafına, sanayisine bu kadar ilgi göstermezse olacağı budur. Artık çoğu  meslek sektörleri işlerini yaptırmak için Bursa ve Ankara'ya gidiyor. Hatta Bursa'yı bırakın, Kütahya ve Afyonkarahisar bizi geçti. Sen zamanında yatırımlarını yapmazsan, esnafın pazarını kaptırırsın. Zaten de kaptırdı. İnşallah 31 Mart’tan sonra tüm esnafları tekrardan tek tek gezerek, ne yapılmasını istiyorlar ve neyi düzeltmek istiyorlarsa karşılıklı konuşarak, istediklerini yapacağız” dedi.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar