", "author": { "@type": "Person", "name": "eskisehirgundem.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "eskisehirgundem.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://www.eskisehirhaberler.net/meta-logo.jpg", "width": 500, "height": 500 } } }
16 Nisan 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hatipoğlu, belediye çalışanlarına seslendi

Hatipoğlu, belediye çalışanlarına seslendi
  • 14 Şubat 2024 Çarşamba
  • 5369 kez okundu

Cumhur İttifakı Nebi Hatipoğlu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına seslenerek, çalışanlara telkin edilen CHP kaybederse işlerinden olacakları yönündeki asılsız söylentilere yanıt verdi. Çalışanlara sunacakları ayrıcalıklar konusunda da müjdeleri sıralayan Hatipoğlu "işçileri geçtim, memurların bile başına diktikleri CHP parti komiseri görevini yürüten, kurum içi hiyerarşiyi param parça eden koordinatör ya da sorumlu diye adlandırılan kanun dışı görevlendirme uygulamasına derhal son vereceğiz! " dediği açıklamada çalışanların taleplerini kendilerine iletmeye devam etmelerini istedi. 

Hatipoğlu'nun açıklaması şöyle: 

Bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Şahsım ve ekibim için en çok “Siz başkan olarak seçildikten sonra, memur, işçi, taşeron işçilerin akıbeti ne olacak?” sorusu geliyor.  Buradan tüm Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına seslenmek istiyorum. Bu sorunuzu partili başkan adayı olarak da değil. Evli ve 3 çocuk okutmaya devam eden bir aile babası olarak yanıtladığımız da bilmenizi isterim. Allah şahittir, namusu ile alın teriyle ekmeğini kazanan bir istisna dahi olmaksızın hiçbir kardeşimizin, işi, aşı ile oynamam. Bunu bu kadar net ifade etmek isterim.

1 nisan geldiğinde inşallah, hep beraber Eskişehir’imize hizmet edeceğiz. Bu söz tabiki alın teriyle ekmeğini kazanan kardeşlerim için. En iyi onların bildiği gibi eş, dost, akraba ilişkilerinden kaynaklı yıllardır belediyenin kapısından içeri girmeden devletin parasını yağmalayan yüzsüzler için değil.

Burada belediye çalışanlarımız için bazı müjdelerimi de vermek isterim. Kardeşlerim seçilmemiz durumunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına özel bir kreş açacağız ve tüm çalışanlarımız 0-6 yaş çocuklarını bu kreşle ücretsiz olarak bakıp ve eğitimlerini karşılayabilecekler. Serbest geçiş pasosu ile tüm belediye çalışanlarımız toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilecekler. Yine belediye çalışanlarımıza araç plakalarını tanımlayarak belediyeye bağlı otopark alanlarında herhangi bir ücret ödememesini sağlayacağız. Performans ücretini memurlarımıza eşit olarak dağıtacağız. Aynı zamanda üzerine sosyal denge tazminatı ekleyerek yılda iki defa memurlarımız için ikramiye vereceğiz. Kadrolu ve taşeron işçilerimizin maaşlarına gibi güçlü bir düzeltme yapacağız.

Çalışmalarımız Türkiye’deki en yüksek işçi maaşını Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ödemesi yönündedir.  Böyle bir tutum en çok Eskişehir’e yakışır.

Banka promosyonlarından alınan paralar hiçbir kesinti yapılmadan memur ve işçilerimize dağıtılacak. Bu zaten hep sizin doğal hakkınız.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına özel akşamları zaman geçirebileceği, çay, kahve, yemek yiyip içebileceğiniz, hafta sonları çocuklarınızla aktivitelerde bulunabileceğiniz, kar amacı gütmeyen bir sosyal tesis kuracağız.

Son olarak işçileri geçtim, memurların bile başına diktikleri CHP parti komiseri görevini yürüten, kurum içi hiyerarşiyi param parça eden koordinatör ya da sorumlu diye adlandırılan kanun dışı görevlendirme uygulamasına derhal son vereceğiz!

Kardeşleri, lütfen korkmadan, çekinmeden bize taleplerinizi iletmeye devam edin. Bu kurumsallıktan uzak, çağdışı, verimsiz ve faydasız yönetime çok yakında son vereceğimizi de bilin.  Biraz daha dişinizi sıkın..Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar