23 Temmuz 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükerşen’e tepki gösteren İyi Parti İl Başkanı "Gerçek yüzleri ortaya çıktı" dedi

Büyükerşen’e tepki gösteren İyi Parti İl Başkanı "Gerçek yüzleri ortaya çıktı" dedi
  • 12 Şubat 2024 Pazartesi
  • 3563 kez okundu

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in sözlerine tepkiler gelmeye devam ediyor. Kadınlar için "Karı" lafını kullanan Büyükerşen'in Osmanlıyı hedef alan gerçek dışı saçmalamalarına toplumun herkesiminden tepki geliyor. 

İyi Parti İl Başkanı Serdar Ulucan'da Büyükerşen'e tepki göstererek özür dilemeye davet etti. "Türk tarihiyle ve Türk vatanıyla bir hesaplaşma vesilesi olarak gören sözde aday ve yöneticilerle karşılaşıyoruz." diyen Serdar Ulucan'ın açıklaması şöyle:

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte bazı belediye başkan adaylarının ve yöneticilerinin gerçek yüzlerini göstermeye başladığını görüyoruz.

Mahalli seçimler bir yerel hizmet yarışı olmasına rağmen, bu seçimleri Türk tarihiyle ve Türk vatanıyla bir hesaplaşma vesilesi olarak gören sözde aday ve yöneticilerle karşılaşıyoruz.

İlk olarak yaşına ve hizmetlerine hürmet duyduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Türk tarihinden cahilce ve seviyesizce bahsettiğini üzülerek gördük. Şunu herkes bilmelidir ki Osmanlı tarihi ve Osmanlı’nın kültürel mirası, kadim Türk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Osmanlı’yı şehveti için savaş açan bir kabile devleti olarak göstermek hem büyük bir cahillik örneğidir hem de büyük bir terbiyesizliktir.

Ayrıca Atatürk’ün her şeyin üzerinde olarak tanımladığı kadınlarımız da hakkında cinsiyetçi ve sapkın kelimeler kullanmak, akıl almaz bir skandala imza atmaktır.

Sayın Yılmaz Büyükerşen’i Türk tarihi ve kadınlar hakkında söylediği sözlerden dolayı Türk Milletinden ve kadınlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.

Bir diğer Türk düşmanı açıklama da MHP Seyitgazi adayı Erhan Erden’den gelmiştir. “Atasını tanımayan İt peşinde gezer” sözünü hatırlatan bu şahıs da hem Çanakkale Savaşı hakkında hem de Atatürk hakkında akla – hayale gelmeyecek açıklamalar yapmıştır. Yerel yönetimlerimizin iç tüzüğünde de belirtildiği gibi sosyal belediyecilik kavramı, örf, âdet ve kültürel değerlerimizin korunması ve geliştirilmesini amaçlamaktadır. Bundan dolayı Çanakkale Savaş Meydanlarının ve Anıtkabir’in ziyaret edilmesi son derece isabetli bir icraattır.  Çanakkale Savaş Meydanlarını veya Anıtkabir’i her Türk evladı ziyaret etmelidir. Şunu herkes bilmelidir ki bir takım Türk ve Atatürk düşmanı cemaat ve tarikatların arka bahçesinde olup siyaset yapanlarla Türk Milliyetçilerinin yolu asla kesişemez.

Çanakkale Savaşı Türk’ün yedi düveli dize getirdiği bir destandır. Atatürk ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve kalbinde ilelebet yaşatacağı ulu önderidir.

Erhan Erden adlı bu kendini bilmezi de derhal Türk milletinden özür dilemeye davet ediyoruz.

İYİ Parti olarak yıllardır Türk Milletine dayatılan kutuplaşmış siyasetle mücadele verdiğimiz ortadadır. Bizlerin siyasetteki öncülüğü Hoca Ahmed Yesevi, Hacı Bektaş-ı Veli ve aynı topraklarda yaşadığımız “Sevginin dili” olarak dünya mirasına yer bırakmış Yunus Emre’nin çizgisidir. Yolumuz ise bizlere Cumhuriyet gibi büyük bir miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur.

Türk Milletini suni gündemlerle ayrıştırmaya kalkışmak, kimsenin haddi değildir ve alenen bölücülüktür.

Artık Türk Milleti zincirlerini kırarak yıllardır dayatılan bu iki kutuplu garabet düzene son verecek, milli birlik ve bütünlük ruhuyla, güneşli günlere doğru ilerleyecektir

 

Serdar ULUCAN

İYİ Parti Eskişehir İl BaşkanıGönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar