24 Şubat 2024 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Osmanlı Ocakları’ndan Büyükerşen’e Osmanlı Tokadı

Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen’in bugün seçim çalışmasında Osmanlı Devleti, Osmanlı Padişahları ve Şehzadeleri hakkında söylemiş olduğu yalan yanıltıcı ve aşağılayıcı beyanlar üzerine Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları Eskişehir il yönetimi basın açıklaması yaptı.

Osmanlı Ocakları Eskişehir İl Başkan’ı Sezgin Kocabay yapmış olduğu açıklamada; 1000 yıllık tarihi boyunca dünyada adaletle hüküm sürmüş, Müslüman, gayrimüslim ayrımı yapmadan, dini inanç, etnik köken ayrımı gözetmeksizin dünya İmparatorluğu’nu kurarak insanlığa umut olmuş, sevgi barış hoşgörü ve ortak yaşamı devletin teminatıyla büyük halk kitlelerini sunmuş olan Osmanlı devletidir. Osmanlı medeniyetini anlamayan ya Osmanlı’ya düşmandır! ya da İslam’a düşmandır.

Osmanlı’nın medeniyet şehirlerinden olan Eskişehir’de 25 yıldır yandaş saltanatı üzerinde halkın emeğini alın terini sömürerek hiçbir hizmet üretmemiş, 2024 yılının Türkiye'sinde kadınların bidonlarla içme suyu taşıdığı şehrin Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen‘in bu talihsiz açıklamasını şiddetle kınıyoruz.

Büyükerşen her fırsatta Osmanlı’ya ve İslam’ın değerlerine saldırmaktadır. Bu kinin kaynağı nedir? Kendisinin Osmanlıyla ve İslamla alıp veremediği nedir?

Üretemediği yönetmediği bir belediyeyi elinde tutmak için son çırpınışlarını sergilerken halkın değer yargılarına saldırarak neyi amaçlamaktadır? Kendisinin derhal basın ve kamuoyu önünde özür dilemesini istiyoruz?

Türkiye Cumhuriyeti devleti Osmanlı Devleti’nin devamı olup 29 Ekim 1923 tarihinde anayasaya şekli yönetim cumhuriyettir ibaresiyle Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak adlandırılmıştır. Aziz vatanın her karış toprağını kanlarıyla sulayan başta Aziz şehitlerimiz olmak üzere cumhuriyetimizin kurucu meclisine ve kurtuluş iradesine karşı yapılan bu saygısızlığı kabul etmek mümkün değildir. 25 yılda yönettiği büyük şehri yaşanamaz hale getiren kendisidir. Küçücük bir şehirde saraylar inşa eden kendisidir. Belediyeyi aile şirketine çeviren kendisidir. Binlerce şaibelieylem ve ihalenin sorumlusu kendisidir. 25 yılda 24 daire yaparak deprem bölgesi olan Eskişehir’de vatandaşın canını hiçe sayan kendisidir. Bugün kendisinden hesap sorma günüdür. Bunların hesabını vermesi gereken kişi köşeye sıkışmıştır.  Dikkatleri başka yönlere çekme gayretleri beyhudedir. 31 Mart günü kendisi, adı, bir daha anılmamak üzere sandığa gömülecektir. Büyükerşen bunun paniğini yaşamaktadır.

Hepimiz Osmanlıyız! Hepimiz Müslümanız! Hepimiz Türk’üz! Yaşasın yüce Müslüman Türk milleti!Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar