24 Şubat 2024 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Destici: İYİ Parti’den istifa eden vekillerden görüştüğümüz isimler var

Destici: İYİ Parti’den istifa eden vekillerden görüştüğümüz isimler var
  • 27 Kasım 2023 Pazartesi
  • 1161 kez okundu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti’den istifa eden milletvekillerinin BBP’ye geçeceği iddialarına ilişkin “BBP olarak kapımız ülkesini seven herkese açıktır. Arkadaşlarımızın İYİ Parti’den görüştüğü isimler var” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partsinin Kızılcahamam’daki Başkanlık Divanı Çalışma Kampı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Destici, İYİ Parti’de yaşanan milletvekilli istifalarıyla ilgili olarak, “BBP olarak kapımız ülkesini seven herkese açıktır. İYİ Partiden veya başka partiden katılmak isteyen olursa partimize katarız. Arkadaşlarımızın İYİ Parti’den görüştüğü isimler var netleşirse açıklama yaparız” dedi.

Elips Haber’den Sibel Yazıcı’nın sorularını yanıtlayan BBP lideri Destici, Hazine’nin seçim çalışmaları için ayırdığı bütçeyle ilgili olarak, “2024 yılında hazinenin seçim çalışmaları için 5 partiye ayırdığı 6 milyar 682 milyon lira var. AK Parti 2 milyar 658 milyon, CHP 1 milyar 892 milyon, MHP 752 milyon, İYİ Parti 722 milyon, HEDEP için 658 milyon lira bütçe ayrıldı.  4 milyon çalışan emekliye 10 milyon vermekten imtina ettik ama partilere bu paraları bir anda verdiler. SMA hastaları var çok zor para toplanıyor. 10 milyon lira bin tane SMA’lı çocuğumuzu tedavi edebilecek bir rakam. Bu hazine yardımlarının kaldırılmasını istiyoruz. Biz bir kuruş almıyoruz. Biz kendi bütçemizle bu kampanyalarımızı yürütüyoruz.  Onlar da bu şekilde yapsınlar” dedi. 2024 yılı bütçesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulmasının ardından, siyasi partilere gelecek yıl yapılacak Hazine yardımı tutarlarını eleştiren Destici, bu yardımın kaldırılması gerektiğini savundu.

“Her ilde aday çıkaracağız”

Yerel seçim çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Destici, her ilde aday çıkartacaklarını belirterek, “1390 belediyenin her yerinde aday çıkartmak için teşkilatımız var. Bizim İstanbul Belediye Başkanı ve 34 ilçe başkanı adayımız hazır. Ama Cumhur İttifakı hassasiyetimiz var. 17 Aralık’ta gerçekleştireceğimiz toplantıda bu isimler netleşmiş olacaktır. HDP ilebirliği yaparak CHP’nin kazandığı ve PKK ilebirliği yapıp HDP‘nin kazandığı tüm belediyeleri almak istiyoruz” dedi.

“Arkadaşlarımızın görüştüğü isimler var”

İYİ Parti’de yaşanan yaprak dökümü sonrasında istifa eden milletvekillerinin Büyük Birlik Partisi’ne geçeceği iddiaları üzerine ise Destici, “BBP olarak kapımız ülkesini seven herkese açıktır. İYİ Parti'den veya başka partiden katılmak isteyen olursa partimize katarız. Arkadaşlarımızın İYİ Parti’den görüştüğü isimler var netleşirse açıklama yaparız. Her ilden aday çıkartacaklarını söyleyen İYİ Parti, CHP ilebirliği yapmanın kılıfını hazırlıyor. Özellikle Ankara ve İstanbul için ittifak yapabilirler” diye konuştu.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar