28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ziraat Mühendisi Ömer Vardar İnönü’den aday adayı

17 yıl İnönü'de sahada çalışan Kalite Kontrol Yönetmeni Ömer Vardar, AK Parti'den İnönü Belediye Başkan Adaylığı için müracaatta bulundu. 3 yıl önce kendisi Ankara Üniversitesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Teknokenti'nde görevlendirilen Vardar, 1979 Eskişehir doğumlu. Hayatı çiftçilerimizin üretim verimliliğinin arttırılması ve daha nitelikli ürün alınmasını sağlamakla geçen ve bu yüzden sürekli olarak sahada ve laboratuvarlarda çalışmalar yapan Ömer Vardar, sahada birlikte çalıştığı İnönülü üreticilerin, çiftçilerin teşvikleri ile belediye başkanlığına aday oldu.

Ziraat Mühendisi Ömer Vardar, Tarım Kredi Yem' in Ar-Ge ve Kalite Kontrol biriminde  ekibiyle birlikte, ülkemizde daha önce yapılamayan uygulama ve analizleri  hayvancılığımıza kazandırdı.

Ömer Vardar, insanımızın milli ve yerli üretimin verimini yükseltmek için gerekli her türlü donanıma sahip olduğunu düşünüyor. Bu kapsamda hayatını kendini yetiştirmekle, sürekli öğrenmekle geçirmiş. Yüzlerce seminere, konferansa, kursa katılmış oldukça donanımlı bir isim.

Belediye Başkanı olduğu takdirde de oldukça iddialı projeleri var. Örneğin İnönü'ye ülkemizin en önemli gıda ve tarım uygulama merkezini kurmak. İnönü, Antalya-İstanbul Yolu üzerinde çok önemli bir kavşak noktası Vardar'ın deyimiyle "ve bu durumu iyi bir şekilde kullanmak gerekiyor, insanların İnönü de fren yapması lazım."

 Vardar, İnönü'nün tarım ve hayvancılığa dayanan yönünün iyi kullanılması durumunda sadece ilçede değil Eskişehir'de önemli bir istihdam fırsatı oluşturacağını düşünüyor.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar