23 Temmuz 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hasan Gönen Ak Parti Büyükşehir Aday Adayıyım dedi

Yerel seçimler yaklaştıkça aday yarışları da hız kazanmaya başladı. Ak Parti’nin 2009 Eskişehir Büyükşehir Adayı Prof.Dr.Hasan Gönen’de tekrar aday olmak için kolları sıvadı. Eskişehir Osmangazi Üniversite’sinin iki dönem rektörlüğünü yapan Hasan Gönen “Bu şehre borcumuz var” diyerek Ak Parti de ilk Büyükşehir Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Eskişehir Sosyal Medya Platformu’ndan Halil İbrahim Sarıkaya ve Özgür Tıkız’a açıklamalar yapan Hasan Gönen, neden aday adayı olduğunu, projelerini, kendisi ile ilgili yapılan yıpratma çalışmalarını tek tek anlattı.

Kendisi de İnşaat Mühendisi olan Gönen, bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatırken Eskişehir için yapmayı planladıklarını da anlattı. “2009 yılında aday olduğunuz da Eskişehir’deki tespit ettiğiniz sorunlarla ilgili bir çalışma yapıldı mı?” sorusuna ise verdiği yanıt Eskişehir için de vahim tabloyu ortaya koyuydu. “2009’da hangi sorunlar varsa hepsi hala devam ediyor”.

Gönen hakkındaki çıkartılan yıpratma haberlerine de yanıt vererek rektörlüğü sırasında yaşanan elim olayla ilgili de kısaca bilgi verdi. Kendisine ithaf edilen Fetocu olduğu yönündeki iddiaları da sert dille eleştiren Gönen, bu olay sırasında zanlının elindeki silahla rektörlüğü gelirken yakalandığını ifade ederken, kendi döneminde 90 kişinin “Feto terör örgütü” ile bağlantılı olduğu için üniversiteden kendi imzası ile atıldığının altını çizdi. Yaşanan elim cinayet olayı ile ilgili ise açılan davaların ve idari soruşturmaların 2021 tarihinde tamamen kapandığının, kendisinin kusurlu bulunmadığını belirtti.

Yaklaşık yarım saatlik süren söyleşiyi videodan izleyebilirsiniz!

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar