28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tarım ve Orman Müdürlüğünden Okul Kantinlerine Eğitim

Tarım ve Orman Müdürlüğünden Okul Kantinlerine Eğitim
  • 29 Kasım 2023 Çarşamba
  • 1369 kez okundu

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği" kapsamında okullarda faaliyet gösteren kantin, yemekhane, çay ocağı gibi işyerlerinde çalışan personellere yönelik eğitim düzenledi.

Gazi Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi toplantı salonunda 25.11.2023 tarihinde düzenlenen eğitimde; İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Gıda Mühendisi Zuhal Ünal Canbaz ve Veteriner Hekim Dr. Hatice Olcay yönetmelik kapsamında hammaddenin kabulünden öğrencilere sunulmasına kadar geçen aşamalarda uyulması gereken kuralları anlattı. Ayrıca gıda işletmelerine ait özel hijyen gereklilikleri, personel hijyeni, işletme hijyeni, gıda maddelerinin depolama ve muhafazası, gıdaların hazırlanması ve işlenmesi, kantin çalışanlarının uyması gereken hijyen kuralları, gıdalarda bulunması muhtemel tehlikeler, gıdanın bozulması ve bozulma sebepleri, gıda kaynaklı enfeksiyon ve zehirlenmeler ile ilk yardım eğitimi konularında sunum eşliğinde kapsamlı bilgilendirmeler yaptılar. Sağlık İl Müdürlüğünden katılan Ebe Elvan Erer kişisel hijyen gereklilikleri ve sağlık için önemi konusunda bilgilendirme yaptı.

Eğitime katılan 114 personele; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Milli Eğitim ve İl Sağlık Müdürlüğü onaylı katılım belgeleri düzenlenerek teslim edilecektir.

Geleceğimiz çocuklarımızın güvenilir gıdaya ulaşması için ilgili yönetmelik gereği eğitimler devam edecektir.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar