< Senfoni orkestrası konserleri devam ediyor - Eskişehir Haberler
1 Aralık 2023 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Senfoni orkestrası konserleri devam ediyor

Eskişehir Büyükşehir Senfoni Orkestrası bu hafta da görkemli bir konserle müzikseverlerle buluştu. Seçkin bestecilerin eserlerinden oluşan program dinleyicilerin yoğun ilgisini topladı.

Cuma akşamı verilen konserde kuşağının önde gelen orkestra şefi Orhun Orhon orkestrayı yönetirken birbirinden başarılı iki solist de sahne de ağırlandı. Konser başında mikrofon alan şef Orhon, solistler ve çalınacak eserler hakkında bilgi vererek salonun ilgisini topladı.

Yurt içi ve yurt dışında birçok konser vermiş olan soprano şan sanatçısı Başak Tatar, dinleyicileri adeta büyüledi. Ünlü opera bestecilerinden G. Puccini’nin La Boheme, G. Rossini’nin Sevil Berberi ve C. Gounod’un Romeo ve Juliette operalarından aryalar seslendiren sanatçı ayrıca F.Schubert’in Gretchen am Spinnrade isimli parçasını da başarıyla icra etti. Sonrasında sahneye çıkan Gürcü asıllı genç keman sanatçısı Veriko Tchumburidze ise 20. Yüzyıl bestecisi Gürcü A. Machavariani’nin keman konçertosunu olağanüstü şekilde yorumladı.

Müzikseverlerin durmayan alkışları üzerine bis yapan sanatçı, yine Machavariani’nin Gürcistan yerel çalgısı “Doli” isimli davulundan etkilenerek bestelediği “Doli” isimli parçayı başarıyla icra etti. Konser sonunda sanatseverler orkestrayı ve solistleri uzun süre ayakta alkışladı.

Gelecek programda usta şef Işın Metin orkestrayı yönetirken birçok ödülü bulunan trompet sanatçısı Julian Lupu da solist olarak sahne alacak. Konser 24 Kasım’da Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) müzikseverlerle buluşacak.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar