23 Temmuz 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükşehirden masallar sona erdi

Büyükşehirden masallar sona erdi
  • 20 Kasım 2023 Pazartesi
  • 1179 kez okundu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nda bu yıl beşincisi gerçekleştirilen “Düşündüren Masallar Şenliği”nde, alan uzmanlarının katılımıyla masalların konu edildiği atölye, anlatılar, konser ve panel ile çocuklar ve yetişkinler unutamayacakları bir deneyim yaşadılar.

Yazar Dr. Nilay Yılmaz’ın gönüllü danışmanlığında ve Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği işbirliği ile düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılına özel içerikler ile sahip olduğumuz değerleri tekrar hatırlattı.

Her yıl masallar aracılığıyla Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Çocuk Hakları Haftası, Dünya Özgürlük Günü, Dünya Felsefe Günü, Dünya Hoşgörü Günü, Dünya Oyun Günü, Dünya Origami Günü ve Dünya Drama Gününü kapsayan Düşündüren Masallar Şenliği bu kez 100. yıl dolayısı ile demokrasi, barış, huzur, sevgi, saygı, kardeşlik, eşitlik, dürüstlük, gerçeklik, umut, kararlılık, düşünce, irade, dayanışma, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, uyum, özgürlük, eşitlik, yardımlaşma, sanat, bilim, devam etme cesareti ile umudu çoğaltmak değerleri de içeriklere dahil edildi.

 Öğretim görevlisi Başak Büyükuğurlu'nun Opera bölümü öğrencilerinin gönüllü desteği ve Masal Şatosu personelinin işbirliğiyle 100.yıl vurgusu yapılan "Zümrüd-ü Anka" adlı Masal Konserinde masal ve müziğin benzersiz uyumu seyirciler ile buluşturularak aynı zamanda izleyenleri düşünmeye yönlendirdi.

"Sağlıklı Bireyler ve Sağlıklı Toplum için İyileştiren Masallar: Afet ve Acil Durumlarda İyi Olma Hali” konulu panelde yazar Dr. Nilay Yılmaz, Çiğdem Gündeş ve Güzin Öztürk alandaki bilgi ve deneyimlerini paylaşarak masalların iyileştiren gücünü izleyicilerle paylaştılar.

    Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci de etkinliklerde çocuklar ve ebeveynlerle bir araya geldiler.

Masal Şatosu, her yıl düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği ile masallar aracılığıyla düşünmeye sorgulamaya ve eleştirmeye devam edecek.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar