28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Şiddetin Sporu Gölgelemesine Asla Müsaade Etmeyiz"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, Göztepe-Altay karşılaşmasında yaşanan olaylara  ilişkin yaptığı açıklamada, "Oradaki şiddeti hiçbir şekilde kabul edemeyiz. İlgili bakanlarımızla görüştük. Konuyu takip ediyoruz. Sporu şiddetin gölgelemesine asla müsaade etmeyiz" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TBMM’de, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Bisiklet Endüstrisi Derneği tarafından 'Sağlık ve çevre için bisiklet' sloganıyla düzenlenen ‘Bisikletli Günler' programına katıldı.

Programda, kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Meclis Başkanlığı'na 30 bisiklet teslim edildi. Projenin açılış ve teslim törenine TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç yanı sıra çok sayıda milletvekili katıldı.

Bakan Kasapoğlu, programda yaptığı konuşmada, bisikletin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaların süreceğini belirterek, "Önceki gün Uşak Üniversitesi'ndeydim. Orada kampüs içi bisiklet seferberliğini kararlaştırdık. Bisikletin milletvekillerimiz ve personel tarafından daha yaygın kullanılması bizim için de büyük heyecan vesilesidir. Meclis'imizin spora olan katkısı, spora olan ilgisi bu vesileyle de daha farklı bir noktaya gelecek. Yeter ki burada bisiklet yaygın bir şekilde kullanılsın. Biz de bakanlık olarak her türlü katkıyı ve desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, basın mensubunun sorusu üzerine, İzmir'de Göztepe-Altay maçında çıkan olaylara ilişkin, "Oradaki şiddeti hiçbir şekilde kabul edemeyiz. İlgili bakanlarımızla görüştük, konuyu takip ediyoruz. Şiddetin, sporu gölgelemesine asla müsaade etmeyiz" dedi.

Programda TBMM Başkanvekili Adan, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na çiçek ve hediye taktim etti. Daha sonra Bakan Kasapoğlu ve milletvekilleri bisiklete binerek, tur attı.

'

Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar