14 Haziran 2024 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Diyanet’ten "biftekli menü" haberi nedeniyle BirGün’e dava

Diyanet’ten "biftekli menü" haberi nedeniyle BirGün’e dava
  • 6 Mayıs 2024 Pazartesi
  • 16770 kez okundu

Diyanet İşleri Başkanlığı, 'Bir kuş sütü eksik' başlıklı haberde geçen 'biftekli, kebaplı menü' iddialarını yalanladı. Diyanet'in sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan gönderide, haber sahibi BirGün'e dava açılacağı belirtildi. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için kiralanan 'Audi A8' marka lüks otomobil günlerdir kamuoyunun gündeminden düşmezken, BirGün yazarı İsmail Arı'dan çarpıcı bir iddia daha gelmişti. Arı'nın haberinde Diyanet'in Elazığ Harput Dini İhtisas Merkezi’ndeki adaylar için vereceği yemekte 'kebap, biftek' gibi isteklerde bulunduğu belirtildi.

Arı'nın aktardığı bilgiye göre, ihale dosyasında 'Dana eti; 1,5-2 yaş arasındaki danalardan elde edilmiş olacak' gibi ifadeler yer alırken, konuyla ilgili Diyanet'in sosyal medya hesabından açıklama geldi.

BirGün’ün bu yemek ihalesini haberleştirmesinin ardından Diyanet, kendi hazırladığı ihale dosyasına dayanılarak hazırlanan haberin gerçeği yansıtmadığını iddia ederek “Gazete hakkında hukuki yollara başvurulmuştur” diye açıklama yaptı. 

Diyanet’in açıklamasında, “Elazığ Harput Akademi Merkezinde yapılan ihaleye verilen 7 tekliften 4’ü geçerli sayılmıştır. Böylece 210 günlük 190 aday din görevlisi için günde 3 öğün olarak yapılan ihale kişi başına belirlenen azami 375 TL altında kalıp 325 TL (KDV hariç) olarak belirlenmiştir. Gazetenin çarpıtma haberiyle ilgili olarak Başkanlığımız tarafından hukuki yollara başvurulacaktır” denildi.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar