24 Şubat 2024 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükerşen"den haddini aşan sözler

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Emek mahallesinde seçim bürosu açılışında, Osmanlı İmparatorluğu'nun fetih seferlerinin nedeninin "şehzadelere mavi gözlü beyaz tenli hanım almak" olduğunu ifade etti. Büyükerşen'in sözleri büyük tepki çekti.

90 yaşına gelen Büyükerşen'in sözleri kısa sürede internet üzerinde yayılınca gelen tepkiler de sert oldu. 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen saçmaladı, Ayşe Ünlüce ve Kazım Kurt'un Odunpazarı'ndaki seçim ofisi açılışında söylediği "Osmanlı beyaz tenli karı için sefer düzenlerdi" sözleri tepki topladı.

Büyükerşen'in Eskişehir'de yerel seçim için CHP'nin bir seçim ofisi açılışında söylediği Osmanlı dönemi ile ilgili sözler tepki topladı. Büyükerşen, "Osmanlı beyaz tenli karı için sefer düzenlerdi" dedi.

Osmanlı İmparatorluğu'nun Avrupa'ya şehzadelere veya padişahlara "beyaz tenli, mavi gözlü karı" almak için seferler düzenlediğini ileri sürdü. Büyükerşen'in bu saçma sözleri büyük tepki çekti.

Misvak hesabından görüntüleri paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

 

2 oy için bu kadar alçalmaya değer mi!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Bşk. Yılmaz Büyükerşen, CHP adayı Ayşe Ünlüce'nin mitinginde, Osmanlı İmparotorluğu'nun seferlerinin nedeninin "şehzadelere mavi gözlü beyaz tenli karı almak" olduğunu söyledi!

Ecdadımız sizin oyuncağınız mı!
Hatipoğlu Büyükerşen'e sert tepki gösterdi

Cumhur İttifakı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Nebi Hatipoğlu'da katıldığı Erzurumlular derneğindeki toplatıda Büyükerşen"e kullandığı ifadeler nedeniyle sert tepki göstererek "Ben hayatımda bu kadar terbiyesizci, ecdadına Osmanlıya bu kadar hakaret eden bir insan Türkiye Cumhuriyeti'nde görmedim arkadaş" diyerek Büyükerşen'i kınadığını belirtedek özür dilemisi girektiğini ifade etti.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar