23 Temmuz 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tepebaşı Belediyesi’ne bayrak tepkisi

Cumhuriyetimiz 100. Yılı kutlamaları tüm yurtta olduğu gişi Eskişehir’de de büyük coşkuyla kutlandı. Kutlamalar sırasında Türkiye’nin yeni yüz yılına vizyon projeleri ile girdiği etkinliklerde bazı kurumlarda çeşitli anıt heykellerle katıldılar.  

Tepebaşı Belediyesi de adını vatandaşların koyacağını söylediği Cumhuriyet Anıtı adıyla duyurduğu ancak bu nasıl anıt diye tepki gösterilen bir eseri açtı. Ancak eserin üzerinde yer alan Yunan Mitolojisindeki Medusa görüntüsü “Bizimle, cumhuriyetimizle, kültürümüzle ne alakası var” yorumlarına neden oldu.

Bu kez aynı etkinlikler çerçevesinde bir alışveriş merkezinde açılan sergiyi gezenleri şaşırttı. Yunan bayrağının yer aldığı sergi de siyah beyaz bile olsa Türk bayrağına yer verilmemesi tepki çekti.

Tepkisini sosyal medya da duyuran vatandaş şu ifadeleri kullandı:

Tepebaşı belediyemiz 100 yıl için Eskişehir’in kurtuluşunu anlatan resim sergisi yapmış güzel tamam da, Yunan bayrağını ve orak çekici rengiyle gözümüze sokarken anlatımın sonunda Bayrağımız yeniden dalgalandı dediği bölümde siyah beyaz bile olsa TÜRK BAYRAĞI koymamasının sebebi her neyse geçerli midir. Ahmet Ataç’ın 100.yıl Cumhuriyet sevgisi takiyyeden ibaret mi?” Tepabaşı Belediyesinden Medusalı "Cumhuriyet Anıtı"

Tepebaşı Belediyesinin 100. yıl hediyesi Medusa’lı Anıt AçıldıGönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar