14 Haziran 2024 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çevre için pedalladılar

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliğine dikkat çekmek için bisiklet turu düzenlendi.

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Okul Müdürü Bülent Seğmen, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve Bisiklet Dostluğu platformunun katıldığı tur Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin karşısındaki Shell istasyonundan başlayıp Botanik Park’ta sona erdi.

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Nadir Küpeli, çevre dostu OSB olarak bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini ifade ederek, “Bisikletin günlük hayatta kullanımını yaygınlaştırmak ve çevre dostu ulaşım alanında bilinç oluşturmak, doğal çevrenin korunması sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması için okulumuz tarafından her yıl düzenlenen bisiklet turu etkinliklerini çok önemsiyoruz. “Çevre Dostu Bir Yaşam” için hep birlikte adımlar atmalı, sürdürülebilir ulaşım yöntemlerini benimsemeli ve bu bilinci gelecek nesillere aktarmalıyız” dedi.

Konuşmanın ardından bisiklet turuna katılanlar pedallarını doğal çevrenin korunması ve çevre dostu bir yaşam için çevirdi. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin karşısındaki Shell istasyonundan başlayan tur Botanik Park’ta sona erdi.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar