14 Haziran 2024 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Niyazi Çapa, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla hayatını kaybeden Söğüt Şenliklerinin simgelerinden, Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Aksakallılar Meclisi ve Turan Devletleri Teşkilatı Onursal Başkanı Niyazi Çapa, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Eskişehir’in sevilen ve sayılan isimlerinden, Türkiye’nin yerli yapım protezlerini ilk üretenlerden, Türkiye’nin ilk ilaç müzesini kuran, dünyada ilk kez bir kurt köpeğine protez yapan, Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’nin de simge isimlerinden Niyazi Çapa’nın vefatı Yörük Türkmen dünyasını yasa boğdu.

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Aksakallılar Meclisi ve Turan Devletleri Teşkilatı Onursal Başkanı Niyazi Çapa,  geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla hayatını kaybetti. Çapa’nın cenazesi Yalaman Cami’nden kaldırılarak Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanan Çapa’nın cenazesine; Bilecik Valisi Şefik Aygöl, AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak, sanatçı Mithat Körler ve çok sayıda yakını katıldı. Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar