24 Şubat 2024 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kazada hayatını kaybeden öğretim üyesi anne ve kızı son yolculuğuna uğurlandı

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Filiz BAYRAKÇI KAREL ve kızı Yağmur KAREL, gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Eskişehir'de 9 Şubat 2024 Cuma günü geçirdiği elim trafik kazasında hayatını kaybeden Doç. Dr. Filiz BAYRAKÇI KAREL ve kızı Yağmur KAREL için 10 Şubat 2024 Cumartesi günü Mühendislik Fakültesi önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN, Rektör Yardımcıları Sayın Yunus ÖZDEMİR, Prof. Dr. Sayın Onur KAYA, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanife APAYDIN ÖZKAN’ın yanı sıra ESTÜ başta olmak üzere Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde akademisyenler ile cenaze yakınları katıldı.  

Rektör Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN, “Filiz Hocamızı yakinen tanıyoruz. Yüzünden gülümsemesi hiç eksik olmayan bir Hocamızdı. Sevgili kızı Yağmura duyduğumuz ise yine aynı şekilde derin bir üzüntü. Kaza anından bu yana Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Sayın Kâmil ÇOLAK başta olmak üzere yanımızda olarak değerli Hocamızın kurtarılması için seferber olan ESOGÜ Tıp Fakültesinin tüm çalışanlarına özellikle teşekkür etmemiz gerekiyor.  Çok gayret ettiler, çok uğraştılar, inanılmaz derecede çaba sarf ettiler ancak olmadı, kurtarılamadı. Hepimizin başı sağ olsun. Allah yattığı yerde dinlendirsin. Yakınlarına da sabırlar diliyorum. Söylenecek sözün kalmadığı bir durum; başımız sağ olsun” dedi. Rektör Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN’ın yanı sıra Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Hanife APAYDIN ÖZKAN, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sayın Emir Zafer HOŞGÜN, Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sayın Savaş KOPARAL,  ESTÜ eski Rektörü ve Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sayın Tuncay DÖĞEROĞLU, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Aysun ÖZKAN, Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Sayın Emine Esra GEREK, Doç. Dr. Sayın Yeşim GÜÇBİLMEZ, emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Sayın Ersan PÜTÜN ve cenaze yakınları söz alarak Doç. Dr. FİLİZ BAYRAKÇI KAREL’in ve kızı Yağmur KAREL’in zamansız vefatından duydukları derin üzüntüyü göz yaşları içinde ifade ettiler. Mühendislik Fakültesi önündeki töreninin ardından naaşlar öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı için ESOGÜ İlahiyat Camiine götürüldü. 


ESOGÜ İlahiyat Camiinde; ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Kâmil ÇOLAK ve Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ömer ARIÖZ’ün da katılımlarıyla kılınan cenaze namazının ardından Doç. Dr. FİLİZ BAYRAKÇI KAREL ve kızı Yağmur KAREL son yolculuklarına uğurlandı. 

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar