16 Nisan 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜİK’ten Büyükerşen’e ziyaret

TÜİK’ten Büyükerşen’e ziyaret
  • 21 Şubat 2024 Çarşamba
  • 2908 kez okundu

Türkiye İstatistik Kurumu Eğitim Araştırma Merkezi Müdürü Bora Boranoğlu ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ederek “100 Yılın Göstergeleri” adlı kitabı takdim ettiler.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yönelik nezaket ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda Başkan Büyükerşen son olarak Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eğitim Araştırma Merkezi Müdürü Bora Boranoğlu, Bilgi Dağıtım ve İletişim Dairesi Başkanı Serhat Atakurt ile TÜİK Bursa Bölge Müdürü Zeki Bostancı’yı makamında ağırladı.

Ziyarette TÜİK’in kurumsal çalışmaları hakkında bilgi veren Eğitim Araştırma Merkezi Müdürü Bora Boranoğlu, Cumhuriyet’in 100. yılına özel hazırlanan “100 Yılın Göstergeleri” adlı kitabın içeriğinden bahsetti.

Kitabın Cumhuriyet'in kuruluşundan bugüne kadar uzanan zaman serisi ve sahip olduğu zengin içerik, tablo ve grafiklerle hazırlandığını ifade eden Boranoğlu, başta Valilikler, Büyükşehir Belediye Başkanlıkları, Üniversite Rektörlükleri olmak üzere ilgili kurumlara kitabı ulaştırdıklarını kaydetti. Büyükerşen’e nazik misafirperverliği için teşekkür eden heyet daha sonra “100 Yılın Göstergeleri” adlı kitabı Büyükerşen’e takdim etti. Büyükerşen de Cumhuriyetimizin 100 yıllık sürecine ışık tutan eserde emeği geçenleri kutlayarak nazik ziyaret dolayısıyla teşekkür etti. Karşılıklı görüş alışverişin ardından ziyaret, çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Nüfus, hayati istatistikler,gücü, sanayi veistatistikleri, tarım, enerji, dış ticaret, fiyat ve endeksler ile ulusal hesaplar başta olmak üzere sosyal, ekonomik ve kültürel alanlardan 22 bölüm 900 sayfadan oluşan kitap, Cumhuriyet dönemi için önemli bir başvuru niteliği taşıyor.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar