28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Belediye yaşanan Halk ekmek sorunu ile ilgili nihayet açıklama yaptı

Belediye yaşanan Halk ekmek sorunu ile ilgili nihayet açıklama yaptı
  • 22 Kasım 2023 Çarşamba
  • 1576 kez okundu

1999 öncesinde Eskişehi'in ilk Büyükşehir Belediye Başkanı rahmetli Aydın Arat2ın Eskişehir'e kazandırdığı Halk Ekmek nihayet bu yıl bir fabrikaya kavuşuyor. Şuana kadar profesyonel bir görüntüden çok amatör bir heyecanla yapılıyor görüntüsü veren Halk Ekmek dağıtım konusunda hep vatandaşları mağdur etti. 

Bunun yanında haftasonları satılmıyor olması, dağıtımın hangi saatte yapılacağının tam olarak belli olmaması Halk Ekmeği tercih eden vatandaşları mağdur ediyor. Özellikle de gelişmelerle ilgil kamuoyunu bilgilendirme gibi bir alışkanlığı olmayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iki gündür süren Halk Ekmek dağıtımı konusundaki aksaklıklar ile ilgili nihayet sosyal medya hesabından bir duyuru yayınladı.

Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız tarihi geçmiş damacanaların 14 yıl kadar kullanıldığının ortaya çıktığı skandallar konusunda da günlerce kamuoyuna bilgi verilmemişti. Akabinde ise yaklaşı 6-7 ay kadar kalabak suyu dağıtımda ciddi aksaklıklar yaşanmıştı.

Bir önceki gün sabah başlayan Halk Ekmek dağıtım sorunuyla ilgilii de yine bilgi verilmeyince vatandaşlar saatlerce geldi, gelecek diye ekmek almak için büfeler önünde beklemişti. Biz de bu sırada ulaşabildiğimiz bir Halk Ekmek büfe çalışanının sözleriyle arıza nedeniyle aksaklık yaşandığını duyurmuştuk. 

Aynı sorun bir gün sonra da devam edince konu daha fazla tepki çekince nihayet Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yayınladı. Açıklamada yeni fabrikaya taşınama süreci nedeniyle aksaklık yaşandığı belirtildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Değerli hemşehrilerimiz, bazı internet gazetelerinde yer alan Halk Ekmek Büfelerimizdeki ekmek sıkıntısıyla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Yeni Halk Ekmek fabrikamıza taşınma süreci başladığından önceki günkü üretim sayımızda düşüş yaşanmıştır. Konuyla ilgili büfelerimize bilgi verilmiş olup, taşınma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte tüm sorunlar ortadan kalkacaktır.

Taşınma sürecinin kısa sürede tamamlanması hedeflenmekte olup, bu süreçte yaşanabilecek sıkıntılar sebebiyle tüm hemşehrilerimizden özür diliyor, anlayış bekliyoruz.

Yeni Halk Ekmek Fabrikamızın tam kapasite ile çalışmasıyla birlikte hem ekmek üretimimiz artacak hem de yeni ürünler büfelerimizde yerini alacaktır.

 

 

 

Fırın bozuldu, vatandaş ekmeksiz kaldıGönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar