2 Aralık 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Özcan, Taraftarın İsteğini Hatırlattı, Kazım Kurt "Beni İlgilendirmez" dedi

AK Partili Murat Özcan, Odunpazarı Belediyesi'nin Ihlamurkent'teki akaryakıt istasyonu ihalesini yine gündeme getirdi ve önceki dönemde olduğu gibi buranın Eskişehirspor'a gelir sağlanması için tahsis edilmesi çağrısını yineledi. Özcan ihale şartnamesi ile ilgili de uyarılarda bulundu ve "Bu haliyle adrese teslim bir ihale gibi görünüyor, uyarmak isteriz" dedi. Kazım Kurt ise, "Eskişehirspor için artık çok geç. Geçmişteki sözleşme artık bizi ilgilendirmez" dedi. 

medyamidas.com haberine göre, Odunpazarı Belediye Meclisi toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, AK Parti döneminde Eskişehirspor'a gelir getirmesi sağlanan Ihlamurkent'teki belediyeye ait akaryakıt istasyonu için yeniden yapılacak ihaleyi yeniden mecliste gündeme getirdi. Eskişehirspor taraftarının AK Parti dönemindeki gibi söz konusu akaryakıt istasyonu ile Eskişehirspor'a gelir sağlanması beklentisi içinde olduğunu tekrar dile getiren Murat Özcan, mevcut ihale şartnamesinde de sorunlar bulunduğunu belirtti.

Murat Özcan: Eskişehirspor taraftarının isteğini yineliyorum

Murat Özcan "Ihlamurkent'teki petrol istasyonu için ihaleye çıkmışsınız, hayırlı olsun. Size bu konudaki talebimizi tekrarlıyoruz. Sayın Burhan Sakallı yönetiminde burada insiyatif Eskişehirspor'a verilmişti. O zaman verildi diye bugün de istiyoruz. Eskişehirspor taraftarının isteğini size yineliyorum. Takdir sizindir. İhale yapıldıktan sonra konuşulacak bir şey de yok. Ancak ihale şartnamesinde de uyarmak istediğim şeyler var" dedi.

"İhale adrese teslim görünüyor, takipçisi olacağız"

Murat Özcan, "Burada bir müstecir var. Ancak bildiğimiz kadarıyla ihale sürecine girilmişken, şu zamana kadar boşaltın diye bir yazı ulaşmamış. Yani bir muğlaklık var. Eskişehirspor daha önce burayı aldığında ve öbür müstecir firma da ondan aldığında, KDV ile ilgili bir ibare yoktu. İncelenmesini tavsiye ederim, verilecek teklifleri etkileyecektir. İhale şartnamesine baktığımızda bir kıstas koymuşsunuz, buna uyaak Türkiye'de sadece 5 firma olduğu aşikar. Belki 8. sıradaki firma daha yüksel teklif verebilir, neden sınırlıyorsunuz. 5 milyon lira kiradan düşülmek üzere para istiyorsunuz. Amacınız belediyenin daha yüksek teklif alması ise neden böyle yapıyorsunuz. Söyleyeyim, çünkü 5-10 yıllık kiraları daha önceden alıp seçim öncesin bütçenize katkı yapmak düşüncesindesiniz. Ama bu durumda, seimde ister Cumhur İttifakı'ndan ister Millet İttifakı'ndan bir parti kazansın, belediyeyi gelirsiz bırakmış olacaksınız. İhaleye karar verme ve ihaleye çıkma arasında 15 günlük zaman var. Çok kısa bir süre. Neden daha fazla kişinin ihaleye girebilmesi ve hazırlık yapması için uygun süre sağlamadınız. Bu konu adrese teslim bir ihale gibi görünüyor, takipçisi olacağız" dedi.

Kazım Kurt: Eskişehirspor için çok geç... Gemişteki sözleşme bizi ilgilendirmez

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, bu konuda "Eskişehirspor için artık çok geç ve bu hale geldi. Eskişehirspor ile birlikte bir petrol istasyonu ihalesini tartışırsak, hukuka aykırı davranmış oluruz. Geçmişteki sözleşme bizi ilgilendirmez" dedi. Kazım Kurt, Murat Özcan'ın "ihale adrese teslim görünüyor" sözleri ile ilgili de, öyle olmadığını savunarak, eleştirileri reddetti.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev