6 Ekim 2022 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Okullarda Bakım ve Onarım Çalışmaları Sürüyor

Eskişehir’de Okullarda Bakım ve Onarım Çalışmaları Sürüyor
  • 8 Ağustos 2022 Pazartesi
  • 1522 kez okundu

Eskişehir’de okulları yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirmek için gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları aralıksız devam ediyor. 17 Haziran’da tatile giren okullar 12 Eylül Pazartesi günü tekrar açılacak. Tatile giren okullarda İl Milli Eğitim Müdürlüğü hummalı bir çalışma başlatmış durumda.

Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında 10 ilçede bulunan 34 okul iyileştirme kapsamına alındı. Bu kapsamda, dezavantajlı olan ilk ve ortaokulların fiziki imkânları iyileştirildi, altyapıları, atölyeleri, kütüphaneleri, spor tesisleri güçlendirilerek, öğretmenleri ve okul yöneticileri çok kapsamlı eğitimlerden geçirildi. 34 okul için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 9 milyon lira ödenek ayrıldı.

Temiz Okul Temiz Enerji projesi kapsamında da ilimizde Çevre Dostu okul olarak 3 adet anaokulu ile 11 adet temel eğitim okulu olmak üzere toplam 14 okul tespit edildi. Her ilçeden 1 okulun belirlendiği bu proje kapsamında okullarda fiziki iyileştirme çalışmaları ile birlikte çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Toplamda 24 milyon liralık bütçenin ayrıldığı bakım, onarım ve iyileştirme çalışmaları kapsamında okulların kapandığı tarihten itibaren 62 okulda çalışmalar tamamlanmış ve devam etmekte olup, okulların açılacağı tarih olan 12 Eylül’e kadar 100 okulun bakım ve onarımının tamamlanması hedefleniyor.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev