6 Ekim 2022 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ARSEM Yaz Dönemi Eğitimleri tamamlandı

ARSEM Yaz Dönemi Eğitimleri tamamlandı
  • 6 Ağustos 2022 Cumartesi
  • 1256 kez okundu

Anadolu Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Sakarya Üniversitesibirliği ile gerçekleştirilen Araştırma Seminerleri (ARSEM) Yaz Dönemi Eğitimleri tamamlandı.

Hem teori hem de uygulamayı içerisinde barındıran geniş kapsamlı seminer dizisi

ARSEM Yaz Dönemi Eğitimlerinin Anadolu Üniversitesi ayağında 10 ders ve 2 uluslararası panel gerçekleştirildi. Eğitimler dahilinde Gulf University for Science and Technology (GUST) ve İbn Haldun Ünivesitesi (IHU)’den Prof. Dr. Ekrem Tatoğlu’nun “Uluslararası Saygın Hakemli Dergilerde Yayın Yapma Stratejileri” başlıklı paneli, diğeri ise Oklohoma State Üniversitesi’nden Prof. Dr. Dursun Delen’in “Veri Bilimi ve Yapay Zekâ: Tarihsel Süreç ve Güncel Gelişmeler” başlıklı paneli katılımcıların yoğun ilgisiyle düzenlendi. 3 Haftada tamamlanan eğitimler, farklı üniversitelerden 20 öğretim üyesi tarafından gerçekleştirildi. ARSEM eğitimlerinde, eğitim bilimleri, turizm, iktisat, işletme ve maliye alanı başta olmak üzere farklı alanlardan 142 katılımcı eğitim aldı. Eğitimlere lisans ve lisansüstü öğrencilerin ile öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri, araştırma kapasitelerinin ve yetkinliklerinin geliştirilmesi için katılım sağladı. Bu kapsamda katılımcılara teorik ve uygulamalı olarak nicel ve nitel araştırma yöntemleri eğitimleri sunuldu.

Nitel ve Nicel araştırma yöntemleri derinlemesine incelendi

Anadolu Üniversitesi tarafından verilen eğitimlerde; “Sosyal Bilimlerde Örnekleriyle Özgün Araştırma Tasarlama ve Etkili Raporlama, Nitel Araştırma Desenleri ve Nitel Veri Toplama Teknikleri, R ile Uygulamalı Makine Öğrenmesi, Sosyal Bilimlerde TÜBİTAK Proje Yazım Eğitimi, Nitel Araştırmalar: Kuramsal Çerçeve, Tasarım ve Uygulama, Uygulamalı Doğrusal Zaman Serileri Analizi, Sosyal Bilimlerde IBM SPSS Statistics ile Veri Analizi Uygulamaları, Mplus ile İleri Düzey Yapısal Eşitlik Modeli (YEM) Uygulamaları, Kuramdan Uygulamaya Nitel Veri Analizi, Sosyal Bilimlerde Ölçme Aracı Geliştirme ve Uygulama” konuları ele alındı.

Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal: Katılımcıların araştırma ve yöntem altyapısına önemli katkılar sunduk

ARSEM Yaz Dönemi Eğitimlerinin sona ermesi ile ilgili görüşlerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “ARSEM eğitimleriyle farklı disiplinlerden gelen araştırmacıların, araştırma kapasitelerine katkı vermeyi amaçladık. Bu kapsamda katılımcılara, iyi bir araştırma ve yöntem altyapısı sunuldu. Anadolu Üniversitesi olarak sunduğumuz bilgiler doğrultusunda verilen bilgilerin yanında uygulama yaptırarak katılımcıların verimliliğini de destekledik. Umuyorum ki ARSEM Yaz Eğitimlerine katılan her bir katılımcımız için süreç mutlu ve başarılı geçmiştir. Her bir katılımcımızı tebrik ediyor, verilen eğitimlerin kendilerine başarılı bir çalışma hayatı sunmasını diliyorum.”Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev