11 Ağustos 2022 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Özel yurt apart fiyatları cep yakıyor… Öğrenciler “Yüzde 25 sınırlama” istediSon dönem yaşanan fiyat artışları her kesim gibi öğrencileri de vurdu. Özel apartlar ve yurtlarda kalan öğrenciler geçtiğimiz yıla göre bu yıl yapılan fiyat artışlarına karşı kira konusunda konulan yüzde 25 sınırlamasının konulmasını istediler.

Öğrencilerin talepleri karşılık bulursa artan maliyetlerden apartlar ve yurtlar nasıl çıkabilir o da diğer bir soru.

Türkiye genelinde öğrenciler devlet KYK yurtlarına alternatif olan özel öğrenci yurtlarını kullanıyorlar. Ancak bu işte öncülük de yapan Eskişehir de özel öğrenci yurtlarından çok daha fazla sayısa öğrenci apartları hizmet veriyorlar. Bu apartların büyük bölümü herşey dahil hizmet sunuyorlar. Ayrıca bazıları sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği seçeniği ile de hizmet sunuyorlar.

Maliyet artışları özellikle herşey dahil hizmet sunulan apartlarda ve özel yurtlarda doğal olarak fiyatlara da yansımış durumda. Öğrencilerin kira gibi devletin bu apartlar ve özel yurtlar için yüzde 25 sınır getirmesi ise herşey dahil hizmet sunulan apartlar ve yurtlarda sürdürülebilirliği de engelleyecek bir duruma neden olabilir gibi görünüyor.

2022- 2023 eğitim öğrentim dönemi tercihlerinin yapıldığı bugünlerden sonra öğrenciler tercih ettikleri yerlerde öncelikle barınma ihtiyaçları için arayışa geçecekler. Bunun yanında öğrencilerin bazı şehirlerde ulaşım ücretleri de dikkate alarak tercih yapacakları yönünde öngörülüyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesine tercih edecek öğrenciler için barınma ihtiyaçlarını www.eskisehirapartlari.com adresinden de inceleyerek bilgi alabilirler.

İnternet sitesinde apartların ve yurtların şehirdeki ihtiyaç duyulacak önemli noktalara ve üniversitelere olan uzaklıklarını da görebiliyorlar

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar