2 Aralık 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÖĞRENCİLER İÇİN KONSERE ÖZEL ÜCRETSİZ ULAŞIM

Bir çok şehir de ekonomik sıkıntılar karşısında öğrencilerin ve velilerin yanında olmak için toplu ulaşım ücretlerinde indirimler uygulanırken Eskişehir de ulaşım ücreti en son yapılan zam ile aile bütçelerini zorluyor. Her fırsatta öğrenci dostu şehir vurgusu yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden en azından öğrenci bilet ücretlerinde indirim yapılması beklentisi var.  Ancak beklenti ne kadar dillendirilse de büyükşehir belediyesi bu beklentiyi görmezden gelmeye devam ediyor.

Bazı şehirlerde bilet ücretlerinde zam yapılmadan hizmet verilmeye devam edilirken bazı şehirlerde öğrenciler için ek indirim uygulamaları yapılarak öğrencilere destek olunuyor.

ÖĞRENCİLER İÇİN KONSERE ÖZEL ÜCRETSİZ ULAŞIM

1 Ekim Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile sahne alacak Bulutsuzluk Özlemi konseri için 3 büyük öğrenci yurdundan öğrenciler için ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.

20’nci yaşını kutlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 1 Ekim’de Bulutsuzluk Özlemi ile birlikte özel bir konsere imza atacak. Halka açık ve ücretsiz yapılacak konser Cumhuriyet Meydanı’nda Eskişehirliler ile buluşacak. Saat 20.00’de gerçekleşecek olan konser için Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere yönelik özel bir ulaşım kolaylığı sağlayacak.

 Eskişehir’in 3 büyük öğrenci yurdu olan Doğan Aslan Bey Öğrenci Yurdu, Gündüz Alp Öğrenci Yurdu ve Bala Hatun Öğrenci Yurdu olmak üzere üç ayrı noktadan 1 Ekim Cumartesi günü 18.30’dan itibaren ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.

Yapılacak seferler hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Bulutsuzluk Özlemi konserinin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na öğrencilerimiz için ücretsiz seferler düzenlenecektir. 3 ayrı noktadan başlamak üzere güzergahlar belirlenmiştir. Buna göre Ring 1: Doğan Aslan Bey Öğrenci Yurdu-Yurt önü-Sarıcakaya Caddesi-Gazi Yakup Satar Caddesi-Cumhuriyet Meydanı, Ring 2: Gündüz Alp Öğrenci Yurdu-Yurt Önü-Çevre Yolu-Yılmaz Büyükerşen Bulvarı-Seylap Caddesi-Gaffar Okkan Caddesi-Gazi Yakup Satar Caddesi-Cumhuriyet Meydanı, Ring 3: Bala Hatun Öğrenci Yurdu Nabi Avcı Bulvarı-Atatürk Bulvarı-Yunus Emre Caddesi-Hasan Polatkan Caddesi-Gazi Yakup Satar Caddesi-Cumhuriyet Meydanı güzergahından seferler düzenlenecektir. Saat 20.00’de Senfoni Orkestramız ile birlikte sahne alacak Bulutsuzluk Özlemi konserine tüm Eskişehirlileri, tüm gençlerimizi bekliyoruz” dediler.

Öğrenci Biletine 1 TL İndirim: DARISI ÖĞRENCİ DOSTU EBB’ye

4 yıldır öğrenciye, 2 yıldır da sivil bilete zam yapılmadı

Konya’da Tramvaya Binen Eskişehirlinin Şaşkınlığı

ÖĞRENCİ DOSTU ESKİŞEHİR Her Konuda Zirvede!

 

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev