2 Aralık 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükşehir amacına ulaştı! URAYSİM projesi duruyor

Eskişehir'de son dönemde hayata geçmesi beklenen en büyük projelerden URAYSİM projesi ile ilgili kötü haber geldi! Eskişehir Büyükşehir Belediyesi maalesef amacına ulaştı, URAYSİM projesine karşı açtığı davayı kazandığını duyurdu.

Eskişehir'de çalışmalarına başlanan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteklediği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin öncülüğünde devam eden Ulusal Raylı Sistemler Test ve Araştırma Merkezi ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Alpu Ovası'nda tarımı yok edeceği iddiası ile karşı çıktığı, ancak Eskişehir'de birçok kurum, siyasetçi ve yetkilinin destek verdiği proje ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediyesi mahkemeye gitmiş ve dava açmıştı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "İdare Mahkemesi, Alpu Büyük Ovası’nda gerçekleştirilecek olan URAYSİM projesinin, kamu yararı ve kamulaştırma kararlarının iptali için Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu davada Belediyeyi haklı bularak yapılan tüm işlemleri iptal etti. Tarımsal Sit Alanı olan Alpu Büyük Ovası bu kararla tarım dışı amaçlarla kullanılmaktan kurtuldu" denildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Alpu'da yapılacak URAYSİM Projesi’nde kamulaştırmanın iptali isteğiyle açtığı davayı kazandı. Açıklamada, Mahkemenin gerekçeli kararının son bölümünde, “Dava konusu kamu yararı alınarak kamulaştırma işlemi ile bu işleme dayanılarak tesis edilen tapuya şerh verilmesine ilişkin işlemde hukuka uygunluk görülmemiş, işlemlerin iptaline karar verilmiştir” denildiği belirtildi.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev