2 Aralık 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ermenistan’ı Protesto Ettiler

Ermenistan'ın geniş çaplı provokasyonları ve Ermenistan'a barış anlaşması çağrısıyla ilgili olarak Eskişehir’de bir protesto düzenlendi.

Türkiye'nin Eskişehir şehrinde yaşayan Azerbaycanlılar; Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği'nin girişimiyle, Eskişehir de bulunan ‘Ulus Anıtı’ meydanında dayanışma ve birliklerini sergilediler. Ermeni silahlı kuvvetlerinin devlet sınırındaki saldırgan politikasına karşı haklı protestolarını dile getirdiler. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’,  ‘Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için’, ‘Karabağ bizimdir ve bizim olacaktır’ vb. gibi sloganlar seslendirilerek ‘Ermenistan barışı reddediyor ve savaşı seçiyor’ gibi  afişler açıldı. Eylem, Türkiye milli marşı ve Azerbaycan Devlet Himn'nin okunmasıyla devam etti.

Eylem sonunda; Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın bir basın açıklaması yaptı ve açıklamasında, ‘’Ermenistan'ın saldırganlık politikasına karşı olduğunu ifade etti ve Ermenistan'ı bölgede kalıcı barış ve istikrar için bir barış anlaşması imzalamaya davet etti. Ayrıca Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak başta Azerbaycan Devleti,  Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev'e ve Azerbaycan askerlerine  desteklerini ifade ederek, vatanını kanlarıyla sulayan şehit askerlerimizi saygıyla anarak Türk milletine başsağlığı dilerim’’ dedi.

HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – ESKİŞEHİR

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev