2 Aralık 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sürücüler Dikkat! O yollar bugün trafiğe kapatılıyor

Odunpazarı Belediyesi Başkanı Burhan Sakallı döneminde tüm engellemelere rağmen hayata geçirilen proje ile tekrar cazibe merkezi haline gelen Tarihi Odunpazarı Bölgesi araç trağine kapatılıyor.

Her zamanki gibi ben yaptım oldu mantığı ile hayata geçirilen kararla ilgili olarak geçtiğimiz hafta içinde esnaflar da tepki göstererek araç trafiğine kapatılan bölge nedeniyle işlerinin düşeceğinden dert yandılar.

Aynı bölgede daha öncede Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemal Zeytinoğlu caddesi alınan kararla refüjlerle bölünmüştü. Caddenin refüjlerle bölünmesinden bir kaç gün sonra medyana gelen bir yangında itfaiye araçlarının manevra yapamadığı için yangına geç müdahale edilmesi yüzünden biryeri göz göre göre tamamen yandı. Bundan sonra daha önceden sessizce caddeye döşünen refüjler yine sessizce geri sökülmüştü.

Bu yaşananlardan sonra bölgenin trafiğe kapatılması kararı alınmış ancak gelen tepkiler sonrasında karar uygulanmaya konulmadan rafa kaldırılmıştı.

Bu kez tekrar bölge sakinleri ve esnafla bir görüşme yapılmadan ve görüşleri dahi sorulmadan yine kapalı kapılar ardından alınan kararlarla bölgenin araç trafiğine kapatılacağı duyurulmuştu.

Karar Bugün Uygulanıyor

Odunpazarı bölgesi Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve bağlantılı sokaklar, 2017/6 sayılı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından oy birliğiyle alınan karar sonrası 26 Eylül 2022 tarihi itibariyle belirli saatlerde araç trafiğine kapatılıyor. 26 Eylül Pazartesi gününden itibaren bölgede yayalaşma süreci başlayacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde hayata geçirdiği yayalaştırma kararları ile bölgelere değer katmaya devam ediyor. Bu kapsamda son yıllarda turizmin gözdesi haline gelerek yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Eskişehir’de, tarihi Odunpazarı bölgesi için UKOME tarafından alınan yayalaştırma kararı uygulaması 26 Eylül Pazartesi gününden itibaren başlıyor.

Buna göre Odunpazarı Kentsel Sit Alanı içinde kalan Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve bağlantılı sokaklar belirlenen saatlerde araç trafiğine kapatılacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmede şu görüşlere yer verildi: “Odunpazarı Kentsel Sit Alanı içinde kalan Kemal Zeytinoğlu Caddesi Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemiz tarafından hayata geçirilen birbirinden değerli projeler ile bölgeyi turizm açısından çekim merkezi haline getirmiştir. Özellikle yerli ve yabancı turist sayısındaki artış ile şehrimize gelen turlar nedeniylede yaşanan araç ve yaya trafiği bölgede trafik düzenlemesi yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. İmar planlarında yaya bölgesi olarak gözüken Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve bağlantılı sokaklar, 2017/6 sayılı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından oy birliği ile alınan karar ile 26 Eylül 2022 tarihi itibariyle araçtrafiğine belirli saatlerde kapatılacaktır.Buna göre 1 Nisan-31 Ekim arası saat 09.00-23.00 ile 1 Kasım-31 Mart tarihlerinde 09.00-21.00 saatleri arasında Kemal Zeytinoğlu Caddesi (Atatürk Bulvarı- Şeyh Edebali sokak arası), Beyler sokak, Çürük Hoca sokak, Erler sokak, İnceağa sokak, Kurşunlu Cami sokak, Ortaçsokak, Özlemli sokak, Şeyh Sadık sokak, Tiryaki Hasan Paşa sokak, Arifbey sokak, Cemalciler sokak, Demirler sokak, Fırın sokak, Koca Müftü sokak, Mücellit sokak, Örencik sokak, Paşaoğlu sokak, Şirinyalı sokak ve Zeytinler sokak araç trafiğine kapalı olacaktır. Caddenin araç trafiğine kapatılması nedeniyle cadde girişindebulunan taksi durağı 1 araçlık bekleme noktası bırakılması şartıylaAtilla sokak köşesine taşınacaktır. Caddeyi kullanan 18 ve 32numaralı minibüsler ise Devetepe-Kocatepe ve Şubesokak güzergahını kullanarak Odunpazarı'na ulaşacak. Devamında ise aynı güzergahı kullanmaya devam edecektir.Atatürk Bulvarı'ndan gelerek Kemal Zeytinoğlu Caddesi'ne devameden siyah 17 numaralı otobüsümüz ise Kemal ZeytinoğluCaddesi'ni kullanamayacağı için seferini Odunpazarı duraklarında sonlandıracaktır.”

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların kapatılan sokaklar ve minibüs güzergahları ile ilgili detaylı bilgiye www.eskisehir.bel.tr web sitesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabileceklerini belirttiler.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev