2 Aralık 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehiriçi Ne Olacak? "Çevreyolu ve Havalimanı Projeler Hayata Geçirilmeli" dedi

Eskişehir trafik ve toplu ulaşım sorunları çözüm önerileri beklerken hala bazı kesimlerin göze çevreyolunda. Çevre yolunda özellikle mesai saatlerinin başlangıç ve bitişi sırasında meydana gelen yoğunluğun yeni bir çevreyolu yapılması ile çözüme ulaşacağı söylemi bir süredir algı boyutlarına ulaşmış şekilde dile getirilmeye devam ediyor. 

Ancak çevreyolunda gün içinde değil de belirli saatlede yaşanan yoğunluğun yıllardır yapılmayan yan yollar, sanayi ve ticaret bölgelerine alternatif ulaşım güzergahları yapılmadan çözülmeyeceği gerçeğini göz ardı ederek adeta topu taca atmaya devam ediyorllar. 

Bu söylemlere bu kez Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru katıldı. Kumru yaptığı yazılı açıklamada Eskişehir’in Çevreyolu ve Havalimanı sorunları olduğunu iddia etti. Yine şehirdeki bir çok kesim gibi şehiriçindeki yaşanan ve artık kronik hale gelen trafik ve toplu ulaşım sorunlarına Kumru da değinmedi.  

Eskişehirin uzun yıllardır çözüm getirilemeyen ve hatta çözüm alternatifleri bile ortaya konulmayan trafik sorununu görmezden gelerek yaptığı açıklama da Kumru şunları ifade etti:

Bildiğiniz üzere Eskişehir’in uzun yıllardır çözülemeyen bir Çevreyolu ve Havalimanı sorunu mevcut. Her seçim dönemi iktidar partisinin seçim vaadleri içerisinde yer alan Kuzey ve Güney Çevreyolu, Seyitgazi yolu, Alpu yolu gibi projelerinin hayata geçirilememesi sebebiyle bu yollarda yüzlerce kaza meydana gelmekte, onlarca insanımız hayatını kaybetmektedir. Aynı zamanda mevcut çevreyolunun yetersizliği sebebiyle günün belirli saatlerinde yoğun trafik meydana gelmekte ve Eskişehir’imize yakışmayan görüntüler, çileler ortaya çıkmaktadır. Yine şehrimizin prestij noktası olması gereken Havalimanı’mızın kapsamı da, Zafer Havalimanı’nı kurtarmak amacıyla belirli göstermelik uçuşlar dışında genişletilmemiş, Eskişehirliler’in ihtiyaçları doğrultusunda seferler eklenmemiştir. Geçtiğimiz günlerde göstermelik olarak eklenen Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferi Eskişehir’in sorunlarını çözmüş değildir.Kentimizden belirli günlerde Diyarbakır’a, Adana’ya, Karadeniz’e, İstanbul’a ve ülkenin belirli noktalarına tarifeli uçuşlar gerçekleştirilmesi için girişimler yapılmalıdır.

Neredeyse tüm seçimlerde Eskişehirliler’e vaad olarak verilen çevre yolu, Alpu yolu, Seyitgazi yolu ve havalimanının etkililiğinin arttırılması konusunda hemşehrilerimiz ve bizler artık söylem değil, eylem görmek istiyoruz. Çevreyolu ve Havalimanı projeleri bir an önce hayata geçirilmelidir.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev