6 Ekim 2022 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Estram Çalışanları TEPKİLİ: Estram Çalışanları Özverili Çalışmıyor mu?

Estram Çalışanları TEPKİLİ: Estram Çalışanları Özverili Çalışmıyor mu?
  • 10 Ağustos 2022 Çarşamba
  • 3105 kez okundu

Uzun süredir zam haberi bekleyen Büyükşehir Belediyesi çalışanları bugün zam haberini aldılar. Ancak Estram çalışanları için ise durum hala netlik kazanmadı. 

Eskişehir belediye çalışalanları artan fiyatlar ve belediye hizmetlerine yapılan zamlar sonrasında kendilerine yansıtılmayan zamlardan dolayı tepkiliydi. Bu tepkiler özellikle sosyal medya da sık sık dile getiriliyordu. Tepkiler yükselince ilk zam haberi Odunpazarı Belediyesinden geldi, ardından bir zam haberi de Tepebaşı Belediyesinden gelince gözler Eskişehir Büyükşehir Belediyesine yöneldi. 

Büyükşehir Belediyesi üzerinden artan baskılar sonrasında nihayet bugün zam yapıldığı haberini duyurdular. Basın büllteninde "Çalışanlara Büyükerşen'den Müjde" başlığı ile duyuruldu zam haberi. Ancak zam konusunda sadece kadrolu işçlere zam yapıldı. Haberler sonrasında Eskişehirin tüm yükünü çeken Estram çalışalanları tepki gösterdiler. Özellikle sosyal medya üzerinden Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen'in yaptığı paylaımda yaptığı açıklamalara tepki göstererek "Biz özverili çalışmıyor muyuz?" diye tepki gösterdiler. 

Bize ulaşan bir çalışan bu konuda şu ifadeeri kullandı:

Bugün yılmaz büyükerşen açıklama yapmış Eskişehir i güzelleştirmek için özverili çalışan kadrolu işçiler için % 50 zam diye aynı zamanda estram çalışanları içinde iyileştirme hazırlıkları sürüyor demiş yani estram çalışanları bu şehir için özverili çalışmıyor mu yani galiba toplu taşıma dan haberi Yok gibi onlar ne Zor şartlarda çalışıyor bilgisi Yok gibi adam olmadığı için hafta tatilinde işe geliyor yetmiyor adam olmadığı için aynı şekilde sabah 5 de işe gelen ve öğle 1 de işten çıkan toplu taşıma şoförü tekrar akşam 5 gibi işe geliyor akşam 9 gibi işten çıkıyor aynı zamanda öğle işe gelen sabah 5 de geliyor 10 da tekrar evine gidiyor öğle tekrar işe geliyor adamlar gece gündüz çalışıyor ama bunu gören Yok Allah için belediye yetkilileri zahmet olmazsa toplu taşıma şoförlerinin ayda kaç saat Mesai yapmışlar bunları kamu önünde paylaşım yapsınlar  kim özverili çalışmış görelim yazık günah bu kadar ayrım olmaz azda olsa emekçiye saygı dediğim gibi toplu taşıma ŞOFÖRLERİ ne zor şartlarda çalışıyor bunu görsünler artık 
Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev