7 Ekim 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarı ve Tepebaşı Zam Yapınca Büyükşehir Kayıtsız KALAMADI

Odunpazarı ve Tepebaşı Zam Yapınca Büyükşehir Kayıtsız KALAMADI
  • 10 Ağustos 2022 Çarşamba
  • 950 kez okundu

Uzun süredir Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıının beklediği zam haberi sonunda geldi. Eskişehir'de maliyetlerin artışları bahanede edilerek hizmetlere yapılan zamların çalışan maaşlarına bir türlü yansıtılmamasından dolayı yükselen tepki seslerini sık sık biz de kamuoyuna duyurduk. Bu sırada önce Odunpazarı Beledeyesi sonrasında da Tepebaşı Belediyesi çalışanlarına zam yaparken Büyükşehir Belediyesinin bu konuda olumlu adım atmamasına çalışanların haklı tekpisine neden oluyordu. Konuyla ilgili sık sık sosyal medyada yükselen tepkiler sonrasında bekledikleri zam haberi geldi. 

Odunpazarı Belediyesinin ve Tepebaşı Belediyesinin çalışanlarına zam yapması sonrası beklentileri yükselen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanların tepkileri sonun da meyvesini verdi ve büyükşehir belediyesi çalışanlara zam yapıldığını duyurdu. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan zam ile ilgili haber "Çalışanlara Büyükerşen'den Müjde" şeklinde duyurdu.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, yaptığı açıklamada belediye çalışanlarına zam müjdesi verdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ve zam kararını duyuran Başkan Büyükerşen, “Ekonomik kriz her geçen gün daha da derinleşirken, hiç kuşku yok ki bu durum en ağır şekilde ücretli çalışanları etkilemektedir. Asgari ücrete yapılan ve müjde olarak duyurulan zam oranlarının bile birkaç ay içinde hızla eriyip gittiğini, mutfaklardaki yangını söndürmeye çare olmadığını üzülerek gözlemliyoruz.

Başta döviz fiyatları ile ona bağlı olan akaryakıt, elektrik gibi temel girdilerimizdeki, mal ve hizmet alımları ile yapım işlerindeki yüksek fiyat artışlarına rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarımız olarak bizler de, yaşanan ekonomik krizin pençesinde bir taraftan hizmet üretmeye bir taraftan da çalışanlarımızın geçim sıkıntısını hafifletmeye yönelik çıkış yolları arıyoruz.

Bu bağlamda geçen sene yapılan topluanlaşması uyarınca, aldıkları maaş artışları hızla eriyen kadrolu işçilerimizin maaşlarında Temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 oranında artış yapma kararı aldık. Ayrıca Estram çalışanlarımızın da maaşlarına yönelik iyileştirme çalışmalarımızı kısa süre içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Espark Şirketimiz bünyesinde çalışan işçilerimizi kapsayan toplugörüşmeleri de devam ediyor. Onlar içinde bütçe olanaklarımız çerçevesinde bir artış yapma çabası içindeyiz.

1999 yılından beri sürdürdüğümüz hizmetlerin, yaşama geçirdiğimiz projelerin tamamında emeği bulunan, kısaca Eskişehir’in bugününde izi olan tüm emekçi arkadaşlarımın daha da fazlasını hak ettiklerini biliyorum. Umarım ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü gidiş bir an önce son bulur ve tüm ücretli çalışanların yanı sıra esnaflar, üreticiler yani toplumun her kesimi hak ettiği huzur ve istikrar ortamında daha güzel işler başarır” dedi.

 

Emekçilerin gözü şimdi Büyükşehir Belediye şirketi ESTRAM’daGönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev