11 Ağustos 2022 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tramvay Seferlerinin Durması İçin Hep Bir Bahane Var! SEFERLER DURDU

Tramvay Seferlerinin Durması İçin Hep Bir Bahane Var! SEFERLER DURDU
  • 27 Temmuz 2022 Çarşamba
  • 5158 kez okundu

Eskişehir'de tramvay seferlerinin durması için ufak bir terslik yetiyor. Bağışıklık sistemi düşük bireyler gibi her türlü olumsuzlukta duran tramvay sistemi, bugün de uzun süre durdu! Vatandaşlar sıcakta ne yapacağını bilemedi. 

Dünya genelinde büyükşehirlerde kullanılan çift yöne hareket edebilen tramvaylar yerine daha küçük çaplı yerler için tercih edilen tramvayların Eskişehir için seçilmesinin sıkıntısı yıllardır çekiyor ve çekmeye de devam edecek. Tek yöne gidebilen Estram sisteminde hat üzerinde bir tramvayda meydana gelen arıza sonrasında tüm ulaşım sistemi duruyor.  Estram sisteminde tramvaylar tek yöne gidebildikleri için mutlaka bir dönüş noktasına ihtiyacı var. Ancak büyükşehirlerin tümündü kullanlan tramvaylarlar çift yöne hareket etme özelliğine sahip ve sistemde bir sorun olursa tramvay dönmek için ayrı bir alana ihtiyaç duymadığı için aynı yerden geri giderek en azından hattın tamamen durmasının önüne geçiliyor. 

Duraklarda kalan vatandaşlar tramvay tellerinde kopma olduğunu gibi bir bilgi almışsada aslında olan durum farklıdı. Bahsettiğimiz tek yöne gidebilme zorunluluğu nedeniyle yolda kalan tramvay nedeniyle tüm seferler durmak zorunda kaldı. Estram tarafından "27 numaralı tramvayımızın pantografı koptu" şeklinde açıklama yapıldı.

Tek yöne gidebildiği için tramvayın biri durunca tüm hatlarda durdu

ESTRAM'dan saat 17.00 sıralarında sosyal medyadan yapılan açıklamada, "Değerli yolcularımız, OGÜ yönü Belediye platformu sonrasında 27 numaralı tramvayımızın pantografının kopması sebebiyle, Otogar-SSK, Otogar-OGÜ, OGÜ-SSK, 75. YIL-OGÜ, Kumlubel-Şehir Hastanesi hatlarında seferler yapılamamaktadır" denildi.  Açıklamada, "Hattın tekrar açılması için ekiplerimizce gerekli çalışmalar yürütülmekte olup, en kısa sürede seferlerimiz yeniden başlayacaktır" ifadelerine yer verildi. 
Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar