2 Şubat 2023 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESO Üyeleri, Yeşil Mutabakat sürecine hazırlanıyor;

Yeşil Yakalı Akademi programı gerçekleştirildi

Eskişehir Sanayi Odası Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Birimi tarafından ikincisi yapılan ‘Yeşil Yakalı Akademi’ eğitim programı 2 gün süren yoğun eğitimler ve iyi uygulama örneklerinin değerlendirilmesiyle gerçekleştirildi. ‘Yeşil Yakalı Akademisi’ programınadünyasına yeni bir kavram olarak giren 30 yeşil yakalı çalışan ve firma yetkilisi katıldı.
Eskişehir Teknik Üniversitesi ve METSİMSbirliği yapılan ve Avrupa Birliği Yeşil Mutabakat sürecinin ekonomik, sosyal ve çevresel anlamda getireceği önemli değişikliklerinin aktarıldığı ‘Yeşil Yakalı Akademisi’nin açılışını ESO Meclis Üyesi, Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Birim Koordinatörü Ömer Benli ve ESO Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Öztürk tarafından gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ömer Benli, Avrupa Birliği’nin, Yeşil Mutabakat süreci ve hedefleri kapsamında birçok yeni strateji geliştirdiğini, yeni yasalar hazırladığını ve planlamalar yaptığının altını çizdi. Benli, “Tüm bu çalışmalar AB ile özellikle ticari ilişkileri bulunan şirketleri ve ülkeleri yakından ilgilendirmekte. Yeşil Yakalı Akademisi de Yeşil Mutabakat süreci ile oluşacak yeni dünya ve küresel ticaret düzeni hakkında üyelerimizin teknik kapasitesinin artırılmasını amaçlamakta” dedi.  

Yeşil Yakalı Akademisi’ne özellikle AB ile ticari ilişkileri bulunan; AB pazarına ürün ihracatı yapan firmaların katılmasının önemli olduğuna değinen Benli, “AB, Yeşil Mutabakat projesi ile çevre ve iklim konularında katı bir tutum sergileyeceğini beyan etti ve ticaret anlayışında çok kritik, köklü değişiklikler yapacağının sinyallerini verdi. Yeşil Yakalı Akademisi de bu değişim için çok önemli bir başlangıç noktası niteliğinde. Eğitime katılan şirket yetkilileri, kurumlarında yeni ticaret düzeni için en uygun adımların atılmasını sağlayabilecek, bu konudaki çalışmalara liderlik edebilecekler” diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmaları sonrası ESO Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Birim Danışmanı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı Cengiz Türe, ESO Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Uzmanı Gözde Çolak, Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Danışmanı Emre Kocagöz konu hakkında tüm detayları katılımcılarla paylaştı.
Eğitim sonrası katılımcılara sertifikaları ESO Meclis Üyesi, Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Birim Koordinatörü Ömer Benli tarafından takdim edildi.   Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev