2 Aralık 2022 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ADLİ RAPORLARIN DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN TOPLANTI YAPILDI

Eskişehir adliyesinde yürütülen soruşturma ve kovuşturmaların adli sürecinde önemli delil niteliği taşıyan adli raporların ceza hukukuna uygun, eksiksiz ve daha sağlıklı bir şekilde düzenlenmesine ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ayhan GÖKALP, Cumhuriyet savcısı Özkan Levent TAŞKOPARAN, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur BİLGE, Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Yaşar BİLDİRİCİ, Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa KARAGÜLLE, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri ile birlikte çok sayıda adli tıp uzmanı ve hekim katıldı.

Eskişehir Şehir Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda adli vakaların raporlanmasında yaşanan sorunlara dikkat çekildi. Toplantıda Doç. Dr. Adnan ÇELİKEL, adli raporlar ile ilgili hazırladığı çalışmayı sundu. 

“İLK BULGULAR ALTIN KIYMETİNDE”

Sunumun ardından söz alan Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, sağlığın hukuki boyutunun olduğu gibi hukukun da sağlıkla ilgili yönlerinin bulunduğunu vurgulayarak, “Adli tıp birçok disiplinin bir arada çalıştığı ve gelişen bir alan. Ülkemizde de eserleri ve çalışmalarıyla adaletin tecellisinde önemli emekleri bulunan çok değerli adli tıpçılarımız var. Eskişehirimizde de çok ciddi bir adli tıp potansiyeli olduğunu görüyoruz. Hastanelerimizde yetkinliklerini ispatlamış adli tıp uzmanlarımız var. Bizim burada toplanmamızın amacı adli tıp ile ilgili uygulamalarda uygulama birliğini sağlamak, aynı zamanda adli tıp uygulamaları ile ilgili adli raporların sunumda anlatılan standartlarda yazılmasını sağlamak. Sağlıkta nasıl ki ilk müdahale çok önemli ise soruşturma aşamasında da ilk tespitler oldukça önemlidir. Bu nedenle soruşturmalara konu kişilerin ilk muayene bulguları bizler için altın kıymetindedir. İlk muayenenin usulüne uygun yapılması, bulguların doğru bir şekilde kaydedilmiş olması bizlerin adli süreçlerde alacağı kararları, uygulayacağımız tedbirleri doğrudan etkilemektedir” dedi.

Sunumun ardından Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ayhan GÖKALP, Cumhuriyet savcısı Özkan Levent TAŞKOPARAN sağlık görevlileri ve kolluk kuvvetleri yetkilileri ile konuyla alakalı istişarelerde bulundular.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev