6 Ekim 2022 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ne Olacak Bu Eskişehir’in Alt Yapı Sorunu!

Ne Olacak Bu Eskişehir’in Alt Yapı Sorunu!
  • 8 Ağustos 2022 Pazartesi
  • 1245 kez okundu

Eskişehir'in kronik sorunları çözüm bekliyor.. Ancak yetkililerin umrunda değil. En son yüzde 40'lık su zammı yapılan ESKİ'nin her yıl bütçe fazlası veren milyonları nerede kullanılıyor? Neden bu paralar ESKİ hizmetleri için kullanılmıyor?

Her yağmur sonrası akıllara gelen bu sorulara nedense yanıt veren yok. Eskişehirlilere su yükleme noktalarına dizen zam kararırın alındığı meclis toplantısını bir an önce bitirmek isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükeryen "Toplantıyı bitirelim, tatile gidecek arkadaşlar var" demişti. Toplantı sonrasında ise basın organlarına düşen habere göre başkan kendisi Turunç'ta yer alan yazlığında tatil yapmak için yola çıkmıştı. 

Eskişehirliler yüksek fiyat ödüyor ancak hak ettikleri hizmeti alamıyorlar. Her yağmur sonrasında ortaya çıkan görüntüler değişmiyor. Özellikle giderlerin bir çoğunun tıkalı olması nedeniyle öyle çok yağmur yağmasına da gerek kalmıyor bu görüntülerin yaşanması için. 

Akşam saatlerinde bastıran yağmur sonrasında da her zaman ki görmeye alışkın olduğumuz görüntüler çıktı ortaya. Tıkalı giderler nedeniyle kısa sürede cadde ve kaldırımlar sular altında kalırkenyine başa düştü. 

Eskişehirliler uzun süredir alıştıkları belediye işlerini kendileri yapmaya yine devam ettiler. Çukurları kapatan, kaldırımları tamir eden, park bahçelerdeki mobilyaları onaran Eskişehirliler bundan sonra tıkalı giderleri de açmak için bir yol bulacak gibi görünüyor. Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev